کد خبر: ۳۲۶۹۰۶
تاریخ انتشار : ۰۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۳
سرپرست دادگاه‌های کیفری یک استان تهران آخرین وضعیت پرونده‌های سعید مرتضوی مدیرعامل اسبق سازمان تامین اجتماعی، مرحوم رحمت‌آبادی معاون پیشین وزیر صنعت و اذیت و آزار یک توریست زن فرانسوی توسط چهار تبعه افغان را تشریح کرد.
آفتاب‌‌نیوز : محسن افتخاری  در پاسخ به این سئوال که آیا با توجه به اعتراض مرتضوی به حکم دادگاه، پرونده به دیوان عالی کشور ارسال شده است یا خیر اظهار کرد: با توجه به منقضی نشدن مهلت اعتراض، هنوز پرونده به دیوان ارسال نشده است.

شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی کشکولی، مرتضوی را در ارتباط با شکایت اولیاء دم مرحوم روح‌الامینی به اتهام معاونت در قتل عمدی و آن بخش از حکم پرونده قضات کهریزک که نقض شده بود، تبرئه و در ارتباط با پرونده تامین اجتماعی، وی را به یک سال حبس که شش ماه آن تعلیقی است و رد مال به مبلغ 46 میلیون تومان، محکوم کرده است.

سرپرست دادگاه‌های کیفری یک استان تهران همچنین درباره پرونده قتل مرحوم رحمت‌آبادی معاون وقت وزیر صنعت، معدن و تجارت که پس از نقض حکم قصاص و حبس عاملان قتل از سوی دیوان عالی کشور، 18 مهر ماه، رسیدگی مجدد در شعبه دهم دادگاه‌کیفری یک به عنوان شعبه هم عرض برگزار شد گفت: با توجه به وجود برخی اشکالات در اقدامات صورت گرفته، جلسه دادگاه تجدید و قرار شد به منظور رفع نقص، از یک مرجع، استعلام شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، 19 تیر ماه سال 92 به قتل رسید که در این ارتباط یک زن و شوهر دستگیر شدند. شعبه 74 دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی عبداللهی مرد را به قصاص و همسرش را به 15 سال حبس محکوم کرد که متهمان به رأی صادره اعتراض کردند و پرونده برای رسیدگی در مرحله تجدید نظر به شعبه 42 دیوان عالی کشور ارجاع شد. پس از گذشت دو سال از ارجاع این پرونده به دیوان عالی کشور، دیوان حکم صادره از سوی شعبه 74 را نقض کرد تا پرونده در شعبه هم عرض مجدداً رسیدگی شود.

افتخاری همچنین درباره آخرین وضعیت پرونده اذیت و آزار یک توریست زن فرانسوی توسط چهار تبعه افغان گفت: این پرونده نیز همچنان در مرحله تحقیقات است و هنوز منتهی به صدور قرار نشده است.

28 شهریور ماه امسال در یکی از مسیرهای کوهستانی شهر تهران چهار تبعه افغانستانی غیرمجاز یک زن توریست را مورد آزار و اذیت قرار دادند که به دنبال این حادثه فرد مذکور با مراجعه به کلانتری محل به طرح شکایت پرداخت.عوامل کلانتری بلافاصله در صدد شناسایی متعرضین برآمدند و موفق شدند یک نفر از متهمان را که در یکی از نقاط کوهستانی مخفی شده بود، دستگیر کنند.

در ادامه و طی یک سلسله عملیات خاص پلیسی سه نفر دیگر از متجاوزین که به سمت مرز افغانستان متواری شد بودند مورد شناسایی قرار گرفته و در کمتر از 24 ساعت در یکی از شهرستان‌های مرزی کشور دستگیر و در نهایت هر چهار متهم به همراه پرونده متشکله به مرجع قضایی معرفی شدند.

به گزارش تسنیم، نتیجه اقدامات پلیس تهران برای دستگیری چهار مرد متجاوز نیز از طریق پلیس اینترپل به سفارتخانه های مربوطه اعلام شده است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین