کد خبر: ۳۲۷۰۰۹
تاریخ انتشار : ۰۳ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۳۹
یک هفته پس از اجرایی شدن برجام، سازمان بورس و اوراق بهادار تهران و بورس کره جنوبی تفاهم نامه همکاری جهت گسترش فعالیت های مشترک از جمله برگزاری کارگاه های آموزشی امضا کردند.
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش خبرگزاری میزان، این تفاهم نامه دربرگیرنده طرح های ابتکاری بسیاری بین بورس ایران و کره جنوبی برای افزایش فعالیت های دو جانبه است.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در جریان این جلسه به تنوع جمعیتی و پتانسیل های اقتصادی کشور اشاره کرد و گفت: رابطه خوب و دوستانه ای از گذشته بین دو کشور حاکم بوده است و این تفاهم نامه ی بین بورسی امکان مناسبی برای عمق بخشی به این رابطه همیشگی است.

محمد فطانت درباره شیوه های همکاری با کره جنوبی اظهار داشت: بر اساس توافق اولیه کارگروهی با موضوعات مختلف از جمله بررسی ساختار قوانین و مقررات، صکوک، آی تی و عملیات بازار تشکیل می شود، همچنین در خصوص برگزاری کارگاه های آموزشی در دو کشور تفاهم شده
است که اولین دوره آموزشی در سئول در آبان ماه برگزار می شود.

چوی رئیس بورس کره جنوبی ضمن ابراز خرسندی از حضور در ایران و آشنایی نزدیک با بورس کشور گفت: کره جنوبی تمایل دارد تمام تجربیات 60 ساله ای که منجر به پیشرفت و توسعه یافتگی بورس کره جنوبی شده است را با ایران به اشتراک بگذارد.

وی در این خصوص به سه گزینه فعالیت مشترک با ایران اشاره کرد و گفت: تشریح سیاست های پیشرفت اقتصادی کره، مشارکت در ساختار های فنی، مهندسی و آی تی مرتبط با بازارهای سرمایه و همچنین برگزاری دوره های آموزشی مشترک از جمله برنامه هایی است که در این تفاهم نامه دنبال می شود.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در پایان با اشاره به اهمیت رابطه ایران با سئول گفت: بین المللی کردن بورس ایران از اولویت های کشور است بنابراین هدف از امضاء این تفاهم نامه بایگانی یک سند نیست بلکه به دنبال عملیاتی کردن محورهای همکاری سند هستیم.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین