کد خبر: ۳۲۷۱۴۳
تاریخ انتشار : ۰۴ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۶
نسخه نفیس از صحیفه سجادیه به خط کفعمی مربوط به 500 سال پیش در قالب چاپ فاکسی‌میله همزمان با شهادت امام سجاد(ع) رونمایی می‌شود.
آفتاب‌‌نیوز : غلامرضا امیرخانی، معاون کتابخانه ملی، با اشاره به رونمایی نسخه‌ای بسیار نفیس از صحیفه سجادیه گفت: قرار است نسخه‌ای بسیار نفیس از صحیفه سجادیه به خط کفعمی روز دوشنبه، چهارم آبان‌ماه، همزمان با شهادت امام سجاد(ع) در مشهد رونمایی شود. این نسخه، نسخه بسیار نفیسی است که مطمئناً بسیاری از علاقه‌مندان به نسخه‌پژوهی و پژوهشگران مشتاق دیدن آن هستند.

رونمایی نسخه‌ 500 ساله صحیفه سجادیه+عکس

وی ادامه داد: این نسخه نفیس به خط کفعمی نوشته شده و در یک مجموعه شخصی نگهداری می‌شده است. چاپ فاکسی‌میله این نسخه با مقدمه 300 صفحه‌ای از سیدمحمدحسین حکیم منتشر خواهد شد. این نسخه بسیار نایاب بوده و بسیاری از علمای پیشین ما آرزومند دیدار این نسخه بودند.

ابراهیم بن علی بن حسن بن محمد بن صالح الکفعمی از مشاهیر دانشمندان و محدثان و صالحان و متورعان بود که در فاصله زمان بین شهید اول و شهید ثانی زندگی می‌کرد و دارای تصنیفات فراوانی در ادعیه و غیر آن است. وی را با عناوینی چون فاضل، ادیب، فقیه، شاعر، زاهد، عارف یاد می‌‌کنند که خود دال بر جامعیت کفعمی در علوم گوناگون است.

به گزارش تسنیم، کفعمی در کتابت اولیه صحیفه سجادیه به نسخه شهید اول دسترسی نداشته است و از روی نسخه‌ای کتابت شده از روی نسخه شهید کتابت کرده تا این‌که در سنه 879ق، به نسخه شهید اول دسترسی پیدا کرد و توانست مقابله دقیقی با این نسخه انجام بدهد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین