کد خبر: ۳۲۷۲۱۴
تاریخ انتشار : ۰۴ آبان ۱۳۹۴ - ۱۷:۵۰
آرماندو مونتیرو، وزیر توسعه ، صنعت و با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و پیرامون راههای گسترش روابط دوجانبه بحث و تبادل نظر داشت .
آفتاب‌‌نیوز :
محمد جواد ظریف با اشاره به تحولات جاری در روابط دوجانبه اظهار داشت : سفر وزیر اقتصادی و دارایی جمهوری اسلامی ایران به برزیل نتائج خوبی به همراه داشته است و گزارش مثبت از سفر اخیر به برزیل در هیئت دولت ارائه شد و ما سفر جاری را به همراه هیئت گسترده تجاری و اقتصادی برزیل برای شناسایی ظرفیتهای جدید مناسبات دو کشور را مهم و حائز اهمیت قلمداد می نمائیم .

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اهمیت همکاری دو کشور اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران برای گشودن بازارهای جدید امکانات فراوانی را در اختیار داشته و برای همکاری با برزیل ما می توانیم بازار 350 میلیونی برای برزیل در منطقه آسیای میانه فراهم سازیم.

وی افزود : برزیل به لحاظ جایگاه آن در آمریکای لاتین و مجموعه بریکس همواره در اولویت سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بوده است .

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به رویکردهای تکاملی دو کشور در خلق ظرفیت سازیهای جدید اقتصادی گفت : ما در مسیر جستجوی جدید برای یافتن نقشه راه نوین به منظور تکامل بخشیدن به نقاط مشترک، گام برمی‌داریم و شرکتها و مؤسسات بانکی ، اقتصادی دو کشور در این میان، نقش مهمی ایفا می‌نمایند.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران و برزیل در حوزه های متنوعی از جمله فن‌آوری ، بیوتکنولوژی ، انرژی و گاز فرصت‌های فراوانی برای گسترش همکاری دو کشور دارند.

ظریف گفت : بانکها و بخش مالی نقش مهمی در تحرک بخشیدن به چرخ مناسبات و روند فعلی روابط دو کشور دارند و ما آمادگی داریم موانع موجود را بر سر راه امور بانکی دو کشور با رایزنی‌های مستمر برطرف سازیم .

ظریف افزود: ما دوستان دوران سختی را همواره مورد توجه داشته و در اولویت های برنامه‌های خود برزیل را به عنوان شریک دوران سختی ملحوظ داشته و خواهیم داشت .

به گزارش ایسنا، آرماندو مونتیرو وزیر توسعه ، صنعت و تجارت خارجی برزیل گفت : جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک تمدن بزرگ پارسی همواره برای برزیل اهمیت ویژه ای دارد و ما خواهان روابط گسترده با جمهوری اسلامی ایران هستیم . دیدار رئیس جمهوری برزیل با اقای دکتر روحانی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک و دیدارهای اخیر وزیر خارجه و وزیر اقتصاد برزیل از جمهوری اسلامی ایران موجبات گسترش بیشتر روابط دو کشور شده است .

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین