کد خبر: ۳۲۷۲۱۸
تاریخ انتشار : ۰۴ آبان ۱۳۹۴ - ۱۸:۲۶
معاون هماهنگی و امور اجرایی نهاد ریاست جمهوی از سفر هیات دولت به زادگاه رییس‌جمهور خبر داد و گفت: دکتر روحانی رییس جمهوری و هیات دولت در قالب بیست و چهارمین سفر دولت تدبیر و امید، 20 آبان‌ماه جاری به استان سمنان سفر می‌کند.
آفتاب‌‌نیوز :
علی اصغر احمدی" در شورای اداری استان سمنان که با حضور صالحی امیری مشاور رییس جمهور و به منظور هماهنگی نهایی برای این سفر برگزار شد، با اعلام این خبر اظهار کرد: در جریان این سفر، معاونین رییس‌جمهور و وزرای دولت نیز به شهرستان‌های هشت‌گانه این استان سفر خواهند کرد.

وی،با اشاره به برگزاری جلسه هماهنگی سفر رئیس جمهور و هیات دولت به استان سمنان، خاطرنشان کرد: این جلسه با هدف شناسایی ظرفیت‌ها،مزیت‌ها و جذابیت‌های این استان به منظور بهره‌برداری بیشتر از این سفر برگزار می‌شود.

احمدی با بیان اینکه همه تصمیمات سفر پیش از انجام سفر اتخاذ می‌شود، تصریح کرد: از آنجا که همه تصمیمات و مصوبات دولت تدبیر و امید مبتنی بر کار کارشناسی است، تمامی مصوبات و تصمیمات این سفر پیش از انجام سفر در جلسات متعددی با حضور مسئولان ارشد و از جمله رییس‌جمهوری و مسئولان استانی اتخاذ می‌شود.

وی ادامه داد: البته در حین و بعد از سفر نیز برخی نکات و مسائل در استان جمع‌بندی و به مسئولان ذی‌ربط منتقل خواهد شد.

معاون هماهنگی و امور اجرایی نهاد ریاست جمهوری،با بیان اینکه شخص دکتر روحانی تحت هیچ شرایطی، دستور اجرای پروژه‌ای که قابلیت اجرایی نداشته باشد را نخواهد داد، اضافه کرد: دولت تدبیر و امید هرگز شعار توخالی نخواهد داد و لذا هیچ طرح و پروژه‌ای در حین سفر و به صورت خلق‌الساعه و بدون کار کارشناسی مصوب نخواهد شد.

این نماینده پیشین مردم، با اشاره به رویه‌های دولت قبل در سفرهای استانی و انبوه پروژه‌های نیمه تمام در استان‌های مختلف، خاطرنشان کرد: در دوران 8ساله دولت قبل تنها 30 درصد مصوبات سفرهای استانی عملی شد.

وی ادامه داد: دولت قبل جدای از تصمیمات ملی، تنها در سفرهای استانی 211هزار میلیارد تومان تعهد در کشور ایجاد کرد که تنها 67 هزار میلیارد آن اجرایی شد و 144 میلیارد تومان آن هرگز عملی نشد.

معاون هماهنگی و امور اجرایی نهاد ریاست جمهوری،با اشاره به مصوبات سفر دولت قبل به استان سمنان، یادآوری کرد: از مجموع 5 هزار و 62 میلیارد تومان مصوبات سفر دولت قبل به استان سمنان تنها 1 هزار و 311 میلیارد تومان آن انجام و 3 هزار و 752 میلیارد آن اجرایی نشد.

وی با بیان اینکه 74درصد وعده‌های دولت قبل در سمنان اجرایی نشده است، افزود: تنها 26 درصد مصوبات دولت‌های نهم و دهم در سفرهای استانی به سمنان عملیاتی شده و ماباقی آن در حد قول باقی ماند.

نماینده پیشین شاهرود در مجلس، همچنین با اشاره به وعده‌های اعطای تسهیلات به بخش‌های مختلف در استان سمنان، تصریح کرد: طی سفرهای دو دذولت قبل به استان سمنان وعده 5 هزار و 134 میلیارد تومان تسهیلات به استان سمنان داده شد که تنها 9 درصد آن اجرایی شد و 91 درصد آن محقق نشد.

به گزارش ایسنا، این مقام مسئول با بیان اینکه دولت یازدهم به دنبال وعده‌های توخالی نیست، اظهار داشت: این دولت بنا را بر تکمیل پروژه‌های ناتمام پیشین گذاشته است. ضمن اینکه این دولت هر پروژه‌ای را که آغاز کند متعهد است که تا پایان کار دولت آن را به اتمام برساند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین