کد خبر: ۳۲۷۳۶۴
تاریخ انتشار : ۰۵ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۶
دبیرکل حزب اسلامی کار گفت :همان طورکه یک تندروی اصلاح طلب می تواند برای کشورمشکل ایجاد کند یک اصولگرای تندروهم می تواند برای مملکت دردسرآفرین باشد.
آفتاب‌‌نیوز : حسین کمالی درگفت و گو با سایت نواندیش درارزیابی خود از اظهارات اخیرمحمدرضا باهنرمبنی براینکه " اصولگرایان باید به نیروهایی برسند تا مجلس دهم حتی دست اصلاح‌طلبان معتدل هم نیفتد " اظهار کرد: اگر این صحبت ها در چارچوب یک رقابت منطقی مطرح شده باشد عجیب نیست و موضوعی هم نیست که از تفکرو تصور عمومی به دورباشد .

او با بیان اینکه به نظرمن این عجیب وغریب نیست که محافظه کاران همه چیز را برای خود و درچارچوب منافع خود بخواهند خاطرنشان کرد: آقای باهنر به لحاظ سیاسی فردی پخته است هم چنین ایشان با منافع ملی آشناست و می داند که این محدودیت ها درچارچوب منافع ملی قابل تعریف نیست و باعث خواهد شد تا جمعیت خاموش افزایش پیدا کند .

 وی هم چنین درپاسخ به بخش دیگری ازاظهارنظر باهنرمبنی براینکه " اگر خدایی ناکرده مجلس دهم دست اصلاح‌طلبان معتدل هم بیفتد این دوستان نشان دادند بعد از اینکه به قدرت رسیده اند فضا را دست تندروها دادند یا تندروها آنان را مصادره کردند" خاطرنشان کرد: احتمال می دهم كه منظورآقای باهنر ازطرح این اظهار نظرها درجهت تشویق اصوگرایان برای دراختیارگرفتن اکثریت مجلس بوده است ، ضمن اینکه ایشان به همراه دوستانشان می دانند که نمي توان همه اصلاح طلبان را درقالب یک مجموعه تندرو تعریف کرد و البته همان طورکه یک تندروی اصلاح طلب می تواند برای کشورمشکل ایجاد کند یک اصولگرای تندروهم می تواند برای مملکت دردسرآفرین باشد.

 وی با تاکید براینکه هرکه تندروی کند ازمجموعه اصلاح طلبی خارج می شود تاکید کرد: یک شخص اصلاح طلب به فکر اصلاح اموردرمواردی است که کم و کاستی هایی وجود دارد . چنین فردی تحت هیچ شرایطی نمی تواند خطرناک باشد بلکه حتما به حفظ نظام هم کمک خواهد کرد .

 دبیرکل حزب اسلامی کاردرادامه با مورد توجه قراردادن رویکرد شورای عالی سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح طلبان اظهار کرد: امیدوارم با توجه به تشکیل این شورا، اصلاح طلبان با برنامه ای واحد و با اتحاد کاندیداهای خود را معرفی کنند و اکثریت مجلس را دراختیار بگیرند اما به هرحال باید دانست وجود اندیشه های متفاوت درعرصه انتخابات عجیب نیست وهرچقدراندیشه های متفاوت دراین عرصه وجود داشته باشد حق انتخاب برای مردم افزایش پیدا خواهد کرد.

او ادامه داد: حتی اگردرمیان اصلاح طلبان نیزبرنامه های متفاوتی ارائه شود تا باعث افزایش قدرت انتخاب مردم شود کارنامناسی انجام نگرفته . به نظرمن نامناسب این است که وجود اختلافات شخصی منجر به دامن زدن اختلافات و تشتت درجامعه شود و ناامنی ایجاد کند .

 وی هم چنین تعامل اصلاح طلبان با نهادهای مرتبط با برگزاری ونظارت بر انتخابات را لازم دانست ولی درعین حال گفت که نهادها و دستگاه های ذی ربط نیز باید با بی طرفی انتخابات را برگزار کنند تا درنهایت شاهد برگزاری یک انتخابات سالم باشیم.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین