کد خبر: ۳۲۷۵۸۲
تاریخ انتشار : ۰۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۶
شمشیرهای آخته سعودی ها علیه شهروندان این کشور که تنها جرم شان درخواست آزادی، استقلال و رهایی کشورشان از نظام عقب مانده و وابسته است، عربستان را به کشور چوبه های دار تبدیل کرده است.
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش ایرنا، تصویب حکم اعدام شیخ نمرالنمر روحانی برجسته سعودی توسط رژیم سعودی،موجی از محکومیت ها را در لبنان به ویژه از سوی علمای اهل سنت به دنبال داشته است.

برخی از علمای اهل سنت لبنان در گفت وگو با ایرنا از مقامات سعودی خواستند ضمن غلاف کردن شمیشرهای آخته برای اعدام، با لغو حکم شیخ نمر النمر و آزادی فوری او عقلانیت به خرج دهند تا جهان اسلام و عرب وارد مرحله جدیدی از بحران ها نشود.

** اجرای حکم اعدام شیخ نمر آخرین میخ بر تابوت آل سعود است

شیخ ماهر حمود از علمای برجسته اهل سنت و دبیرکل اتحادیه جهانی علمای مقاومت در گفت وگو با ایرنا ضمن جنون آمیز خواندن صدور و تایید حکم اعدام شیخ نمر النمر اظهار داشت: این حکم صد در صد مخالف احکام اسلام است و به هیچ وجه در مورد شیخ نمر صادق نیست، چرا که وی کاری جز ایراد خطابه ، موعظه و مطالبه حقوق مردم انجام نداده و درهیچ فعالیت نظامی و اقدامات مسلحانه مشارکت نداشته است.

شیخ حمود تاکید کرد: اجرای حکم اعدام شیخ نمر می تواند آخرین میخ بر تابوت آل سعود باشد وحداقل دارودسته ملک سلمان را که مرتکب تجاوز ظالمانه به یمن شده اند به زیر خواهد کشید.
وی خاطرنشان کرد: با اطمینان کامل و با دوری از هرگونه واکنش عجولانه به آل سعود هشدار می دهم، والله و بالله این کار اگر انجام گیرد آغازی برای سقوط نهایی آل سعود خواهد بود.
دبیرکل اتحادیه جهانی علمای مقاومت تصریح کرد: اگر اندک عقل یا دینی نزد آنها باقی مانده باشد مرتکب این خطا نخواهند شد اما اگر عقل و دین خود را از دست داده باشند ممکن است مرتکب این کار شوند.

این عالم برجسته اهل سنت لبنان اظهارداشت: کسی که تصمیم به حمله به یمن می گیرد دین و عقل خود را از دست داده و ممکن است هر غلط دیگری نیز مرتکب شود و شاهد اجرای حکم اعدام شیخ نمر باشیم.
با این وجود شیخ حمود ابراز امیدواری کرد که آل سعود مرتکب این کار نشود و برخی عقلا فشارهایی را بر حکومت سعودی وارد کنند و مانع از اجرای این حکم شوند.
وی این سئوال را مطرح کرد: آمریکا که مدعی حمایت از حقوق بشر و از نفوذ بالایی در بین سعودی ها برخوردار است اکنون کجا قرار دارد، چطور حاضر به پذیرش این اقدام جنون آمیز آل سعود می شود؟

شیخ ماهر حمود ابراز امیدواری کرد که با هشدار جمهوری اسلامی ایران به حکومت سعودی درباره عواقب اعدام شیخ نمر، اجرای این حکم به مرحله عمل نرسد.

** سعودی ها در صدد شعله ور کردن آتش جنگ مذهبی هستند

شیخ حسام عیلانی امام جماعت مسجد الغفران درشهر صیدا واقع در جنوب لبنان هم در گفت وگو با ایرنا، تصویب حکم اعدام شیخ نمر توسط سعودی ها را به معنای شعله ور کردن آتش جنگ و فتنه مذهبی دانست.
وی درعین حال اجرای حکم اعدام شیخ نمر را بعید دانست و تایید این حکم را صرفا از باب رعب افکنی و ارسال پیام به جمهوری اسلامی ایران و مراجع شیعه به ویژه پس از اعتراض آنها به فاجعه دردناک منا دانست.
شیخ عیلانی افزود: نمی توان مسایل را با این طرز تفکر مدیریت کرد و در شرایط حساس مذهبی که این روزها در آن قرار داریم، هیچ عاقلی دست به این کارها نمی زند اما اگر سعودی ها اقدام به چنین کارخطرناکی کنند فتنه مذهبی به راه می افتد.

این عالم اهل سنت لبنان با هشدار به سعودی ها اظهارداشت: اجرای این حکم به ضرر وحدت اسلامی است که سلاح مهمی در مقابل تروریسم، افراط گرایی و فتنه مذهبی به شمار می آید.
وی با بیان این که انتظار می رود شاه سعودی این حکم را امضا نکند ،گفت: اجرای این حکم صرفا به نفع گروه های افراطی ، تکفیری و دشمنان امت است و خدمت مجانی به داعش و سایر گروه های تروریستی در منطقه به شمار می آید، گروه هایی که امنیت و ثبات منطقه از جمله عربستان را هدف گرفته اند.

شیخ عیلانی با درخواست از حکومت سعودی برای آزادی فوری شیخ نمر، به منظور کاهش کینه های مذهبی،افزود: اصرار حکومت سعودی برای اعدام شیخ نمر نشانه بیچارگی و زوال آنها است، آنها موجودیت خود را در مسائل سرنوشت ساز از دست داده اند و تنها چاره را در این می دانند که به افراد بی گناه تهمت بزنند و احکام ظالمانه بدون پشتوانه دینی و حقوقی علیه آنها جاری کنند.

این عالم اهل سنت لبنان خاطر نشان کرد که حکم اعدام شیخ نمر نشانه فریبکاری آل سعود از همان ابتدای تاسیس نظام پوشالی و غیر قانونی شان است و پشت پرده این حکم با عوامل سیاسی مرتبط است و ربطی به مسائل قضایی ندارد.
وی تاکید کرد: امت از فساد خاندان سعودی به تنگ آمده و باید جلوی تجاوزگری های آنها به حقوق مردم عرب و مسلمان گرفته شود،امت اسلامی باید بیدار شود و جلوی جنایت های این خاندان را بگیرد.

**امیدوار بودیم آل سعودی عقلانیت به خرج دهد

شیخ صهیب حبلی رییس جمعیت «الفت» و عضو تجمع علمای مسلمان لبنان هم در گفت وگو با ایرنا تصریح کرد: ما امیدوار بودیم آل سعود در موضوع اعدام شیخ نمر قدری عقلانیت به خرج دهد اما متاسفانه ملاحظه کردیم که این خاندان همچنان در فضای بی عقلی و غیر انسانی و بدون رحمت و عدالت سیر می کند.
وی افزود: حتی باید گفت که هیچ کدام از عناوین رحمت ، عدالت ، محبت و انسانیت قابل جمع با آل سعود نیست و باید یک پیشوند منفی به این کلمات اضافه کرد تا قابل جمع با سعودی ها شود.

شیخ حبلی با مقایسه مواضع جمهوری اسلامی ایران با آل سعود از جمله در خصوص فلسطین گفت: رفتار ایران مانند یک مادر دلسوز است در حالی که سعودی ها روزبه روز آتش افروزی را بیشتر می کنند.
رییس جمعیت الفت این سئوال را مطرح کرد: آیا سعودی ها که تصمیم به اعدام شیخ نمر گرفته اند، با صدور حکم اعدام برای شاهزاده عبد المحسن بن ولید بن عبد العزیز آل سعود که به تازگی در فرودگاه بیروت هنگام قاچاق دو تن مواد مخدر از لبنان به منطقه حائل عربستان قاچاق دستگیر شده است، موافقت کنند.

شیخ حبلی هشدار جمهوری اسلامی ایران به سعودی ها را نشانه بیداری امت در مقابل اقدامات سعودی ها دانست و گفت: ایران با این هشدار قاطع کار خوبی انجام داد چون به خوبی می داند چنین اقدام زشتی باعث بروز فتنه بزرگ در بین مسلمانان خواهد شد.

** بیانیه گروه دیدار جمعیت ها و شخصیت های اسلامی در لبنان

به گزارش ایرنا ، گروهی با نام دیدار جمعیت ها و شخصیت های اسلامی در لبنان به ریاست شیخ عبدالناصر جبری هم با صدور بیانیه ای از ملک سلمان خواستند تا مانع اجرای حکم شیخ نمر النمر شود زیرا جهان اسلام و عرب در مرحله کنونی تحمل بحران های بیشتر را ندارد.
اتحادیه بین المللی علمای مقاومت هم با صدور بیانیه ای ، مقامات سعودی را از اجرای حکم شیخ نمر النمر برجذر داشت.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین