کد خبر: ۳۲۷۶۳۶
تاریخ انتشار : ۰۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۴
سخنگوی دولت گفت: دولت در مورد خروج مواد پتروشیمی از بورس کالا تصمیمی ندارد اما در مورد نرخ خوراک پتروشیمی، وزارت نفت در حال پیگیری است.
آفتاب‌‌نیوز : محمدباقر نوبخت در پاسخ به سوالی درباره مطرح شدن بحث خروج کالاهای پتروشیمی از بورس کالا، افزود: دولت در این زمینه تصمیمی ندارد اما درباره مناسب سازی قیمت خوراک پالایشگاه ها، باخبرم که وزارت نفت در حال تعیین نرخ است.

وی درباره مخالفت دولت با افزایش مالیات ها نیز توضیح داد و گفت: ما حق نداریم در چنین شرایط اقتصادی نرخ های مالیاتی را افزایش دهیم ولی وظیفه داریم پایه مالیاتی را گسترش دهیم.

بسیاری از افراد دارای فعالیت اقتصادی هستند ولی درآمدشان از چشم سازمان امور مالیاتی پنهان می ماند. طی دو سال گذشته اعتبارات لازم را به سازمان مالیاتی دادیم تا از تکنولوژی روز استفاده کند تا پایه مالیاتی وسیع کشور را مشخص کند و ما از بخشی از آن مطلع هستیم. برای افزایش درآمد مالیاتی اینکه بیاییم از مودیان فعلی مالیات بیشتری بگیریم، اصلا مطرح نیست.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی ادامه داد: سازمان امور مالیاتی موظف است از پایه مالیاتی که تاکنون شناخته نشده بود، مالیات بگیرد. ما سیاست انقطاع درآمد از نفت را داریم و باید با مالیات، کشور را اداره کنیم البته اگر سرمایه گذاری وسیعی صورت گیرد، فعالیت های اقتصادی گسترده تر می شود و ما این اجازه را داریم روی درآمد مالیاتی بیشتر حساب باز کنیم.

نوبخت گفت: از اینکه روی افراد مالیات دهنده فعلی فشار بیشتری وارد شود، دولت مخالف است و اجازه نمی دهد. سازمان امور مالیاتی موظف است نسبت به شناخت افرادی که مالیات نمی دهند، اقدام کند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین