کد خبر: ۳۲۷۸۱۲
تاریخ انتشار : ۰۷ آبان ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۵
فاجعه انسانی پناهجویان پایانی ندارد به طوری که صبح روز پنجشنبه تعداد 18 پناهجو در دریای مدیترانه در نزدیکی سواحل یونان جان خود را از دست داده و تعداد 40 نفر نیز ناپدید شدند.
آفتاب‌‌نیوز :
گارد ساحلی یونان روز پنجشنبه اعلام کرد: قایق چوبی حامل 242 پناهجو در نزدیکی سواحل جزیره «لزوه ی» یونان واژگون شد و تعداد 11 نفر از سرنشینان آن که 8 کودک در میان آن بودند، جان خود را از دست دادند و از سرنوشت 40 نفر دیگر نیز خبری در دست نیست.

گارد ساحلی این جزیره همچنین اعلام کرد: بالگردها و کشتی های این گارد به تلاش های خود برای یافتن ناپدیدشدگان ادامه می دهند، ولی به علت شرایط نامناسب جوی امیدی به زنده بودن آنان وجود ندارد.

گارد ساحلی یونان همچنین اعلام کرد: در نزدیکی سواحل جزایر سامو، اقانیسو و مولی تعداد 7 نفر دیگر از پناهجویان در دریای مدیترانه غرق شده و جان خود را از دست دادند.

گارد ساحلی یونان همچنین اعلام کرد: طی هفته اخیر تاکنون تعداد 925 پناهجو که قایق های آنان در دریای مدیترانه دچار حادثه شده بود، توسط نیروهای این گارد و نیروهای ویژه اتحادیه اروپا (فروانتکس) نجات داده شدند.

گارد ساحلی یونان از جوامع بین المللی خواسته است که برای خاتمه دادن به فاجعه انسانی پناهجویان به طور جدی وارد عمل شود و بیش از این نظاره گر فاجعه انسانی و بی سابقه عصر حاضر نباشند.

جنگ افروزی غرب باعث شده که هزاران شهروندان کشورهایی که جنگ های نیابتی غرب توسط گروه های تروریستی وابسته به آنان در این کشورهای در جریان است، مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شوند.

جنگ نیابتی غرب توسط گروه های تروریستی در کشورهای عراق، سوریه، لبنان، یمن و لیبی باعث شده که علاوه بر تخریب زیرساخت های این کشورها، تعداد زیادی از شهروندان این کشور برای نجات جان خود و فرزندانشان از طریق ترکیه و دریای مدیترانه راهی اروپا شوند و هر روزه تعداد زیادی از آنان در گورستان آبی دریای مدیترانه جان خود را از دست بدهند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین