کد خبر: ۳۲۷۹۴۶
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۰۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۷
در پی مصاحبه کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران با شبکه تلویزیونی ITV و برداشت نادرست برخی رسانه های داخلی در خصوص مصاحبه حضوری با دانشمندان هسته ای کشور سازمان انرژی اتمی توضیحاتی ارائه کرد.
آفتاب‌‌نیوز :
سازمان انرژی اتمی اعلام کرد: به آگاهی عمومی می‌رساند در این مصاحبه که به زبان انگلیسی انجام شده است و تصویر و صوت آن نیز موجود می‌باشد هیچگونه صحبتی از اجازه آژانس برای مصاحبه حضوری با دانشمندان هسته ای کشورمان در میان نیامده است بلکه اشاره شده است که همانند گذشته در راستای شفاف سازی و پاسخ به ابهامات و سوالات آژانس بین المللی انرژی اتمی هرگونه سوال و ابهام بصورت مکتوب دریافت گردیده سپس پاسخ آن تهیه و ارائه می‌گردد. حتی گفته شده است که پاسخها لزوما توضیحات افراد موردنظرآنها نیست.

به گزارش ایسنا، همچنین در گزارشات غیر دقیق و بلکه ناصحیح یکی دو رسانه داخلی تیترهای گمراه کننده و دور از واقعیت مانند مصاحبه با دانشمندان هسته ای و بازدید از سایتهای هسته ای نقل شده ، لازم به ذکر است که خبرنگار تلویزیون ITV با اجازه سازمان انرژی اتمی تصویر برداری مختصری ازراکتور تهران داشته و در نتیجه این اقدام هیچ گونه اتفاق غیر متعارف، برخلاف ملاحظات حفاظتی وامنیتی و یا خطوط قرمز نظام صورت نگرفته است.

لازم به ذکر است صحبت های رسمی و رسانه ای مسئولین کشور و سازمان انرژی اتمی ایران در چارچوب توافقات برجام و با در نظر داشتن خطوط قرمز نظام صورت می‌گیرد. نقل مطالب ابهام آمیز و تشویش برانگیز نظیر اخبار مورد اشاره درباره مصاحبه با دانشمندان هسته‌ای می‌تواند به اعتبار بین المللی کشور صدمه وارد نماید. انتظار دارد رسانه های عمومی کشور به ویژه هنگام نقل موضوعات مرتبط با امنیت ملی همچون موضوعات هسته‌ای دقت لازم را داشته و همواره دو ویژگی مهم خبر یعنی دقت و صحت را علاوه بر سرعت در انتشار مدنظر قرار دهند. در صورت لزوم، هرگونه ابهام خود را قبل از انتشار اینگونه مطالب با مسئولین سازمان انرژی اتمی ایران در میان گذاشته و حتی الامکان اطلاعات خود را از طریق مراجعه به منابع موثق از جمله زبان اصلی کسب نمایند.

در این خصوص کلیپ کوتاهی از این مصاحبه ضمیمه گردیده و کل مصاحبه نیز بمدت تقریبی 19 دقیقه موجود است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱
شهرونده
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۸:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۹
0
0
گروه فشار دست بردار نيست! در هر صورت عده اندكي هستن كه از اين مصالحه خوششون نمياد و منافعشون اساسا در خطره!
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین