کد خبر: ۳۲۸۱۷۵
تاریخ انتشار : ۰۹ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۵۰
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: دولت یازدهم در کنار تمام پیشرفت‌هایی که در عرصه‌های مختلف کشور داشته است، حل معضلات محیط زیست کشور را نیز در دستور کار قرار داده و مشکلات سیاسی و اقتصادی مانع توجه به این حوزه نشده است.
آفتاب‌‌نیوز :
معصومه ابتکار در مراسم اولین یادواره سید مجتبی هاشمی اظهار کرد: مسئله محیط زیست، مسئله‌ای فراجناحی و فرا قومیتی است و باید با جدیت دنبال شود تا شاید با اتخاذ تدابیر راهبردی و صحیح بتوانیم از قهر طبیعت در امان باشیم.

به گزارش ایسنا، وی افزود: خشکسالی‌های اخیر ضربات مهلکی بر پیکره طبیعت کشور وارد کرده است و تغییر اقلیم جهانی نیز به این مسئله دامن زده است، و با توجه به این مسئله تدوین برنامه تغییر اقلیم کشور نیز در دولت در دست تدوین است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور بهره‌برداری بی‌رویه در گذشته از منابع آبی و سفره‌های آب زیر زمینی را یکی از بدترین شیوه‌های استفاده از طبیعیت و محیط زیست کشور برشمرد و اظهار کرد: به عقیده کارشناسان در سخت‌ترین شرایط تنها مجاز به بهره‌برداری از 40 درصد از منابع آبی زیر زمینی هستیم و این در حالی است که در گذشته 85 درصد سفره‌های آب زیر زمینی برداشت شده است.

ابتکار تأکید کرد: دولت یازدهم و وزرای آن تغییر رویکرد در حوزه مسائل محیط زیست را آغاز کرده‌اند و این نگرش عالی در سطح عالی اجرایی کشور ایجاد شده است.

وی گفت: صیانت از محیط زیست تنها محدود به زاینده رود، بختگان یا دریاچه ارومیه نیست، معضلات زیست محیطی، در صورتی که اقدام مناسبی برای مقابله با آن انجام نشود، در آینده نزدیک به یک چالش مهم ملی تبدیل می‌شود.

معاون رئیس جمهور در ادامه تشکیل گروه‌های دوستدار محیط زیست را یکی از حرکت‌های مهم فرهنگی در کشور برشمرد و تأکید کرد: برخی معتقدند که برای نجات محیط زیست کشور، اکنون زمان از دست رفته و باید در گذشته اقدامات مناسبی انجام می‌شد، اما با توجه به رویکردهای مهم دولتی و مردمی در این خصوص، آینده درخشانی در انتظار ما خواهد بود.

ابتکار، اثبات کارآمدی نظام را یکی از مهم‌ترین وظایف مسؤولان اجرایی کشور برشمرد و گفت: همدلی و همزبانی دولت و ملت در شرایطی که دولت یازدهم در شرایط حساس اقتصادی قرار دارد و لازم است تا خود را برای دوران پسا تحریم آماده کنیم، بسیار مهم و کارساز است.

وی تصریح کرد: تمام تلاش رئیس جمهور و اعضاء کابینه دولت یازدهم در ایجاد تغییر و تحول در زندگی مردم و رفع موانع و چالش‌های مهم زندگی آن‌ها نظیر بیکاری، تورم و رکود اقتصادی است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور تصریح کرد: استان اصفهان یکی از استان‌های برخوردار از نظر منابع انسانی و طبیعی مختلف است که بازسازی و آماده سازی آن برای دوران پسا تحریم، می‌تواند نقش موثری در آینده اقتصادی و اجتماعی کشور داشته باشد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین