کد خبر: ۳۲۸۶۲۰
تاریخ انتشار : ۱۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۳
باوجود اظهارات وکیل مدافع بابک زنجانی درباره پرداخت شدن قسط اول بدهی این متهم نفتی، یک منبع آگاه در وزارت نفت اعلام کرد تاکنون چیزی در این زمینه به این وزارتخانه اعلام نشده است.
آفتاب‌‌نیوز :
این منبع آگاه در گفت‌وگو با ایسنا، تصریح کرد: تاکنون حتی به صورت شفاهی نیز نه از سوی قوه قضاییه و نه از سوی بانک مرکزی چنین موضوعی به وزارت نفت اعلام نشده است و برای تعیین تکلیف این موضوع تا فردا صبر می‌کنیم.

همچنین مدیر حقوقی شرکت ملی نفت ایران نیز در واکنش به اظهارت وکیل مدافع بابک زنجانی مبنی بر اینکه بخش اول بدهی وی پرداخت شده است، گفت: در این زمینه هنوز چیزی به ما اعلام نشده است.

علی اکبر ماهرخ زاد در گفت و گو با ایسنا در پاسخ به اینکه آیا تایید می کنید که بخش اول بدهی بابک زنجانی واریز شده است؟ اظهار کرد: این موضوع را بانک مرکزی باید تایید کند.

وی تاکید کرد:در این زمینه رسما به ما چیزی اعلام نشده است و وصول بدهی را بانک مرکزی باید اعلام کند.

این درحالی است که وکیل‌مدافع بابک زنجانی از پرداخت و تسویه بدهی موکلش به مبلغ یک میلیارد و 427 میلیون و 500 هزار یورو که از طریق بانک مرکزی در اختیار وی قرار گرفته بود، خبر داد.

رسول کوهپایه‌زاده اظهار کرد: مطالبات شرکت نفت شامل دو بخش است که یک بخش از آن پول واریزی است که توسط بانک مرکزی انجام شده و بخش دیگر راجع به محموله‌های نفتی است که پیش فروش آن انجام شده و افکار عمومی و دادگاه نیز در جریان هستند.

وی ادامه داد: طی نامه رسمی که از سوی معاون محترم دادستان تهران و مسئول رسیدگی و سرپرستی اموال موکلم رسما به دادگاه اعلام شده، تا این لحظه همه اموال داخلی موکلم که به شرکت نفت منتقل و در اختیار شرکت نفت است، مبلغ دو هزار و 600 میلیارد تومان برآورد شده است.

کوهپایه‌زاده افزود: کل مبلغ واریزی شرکت نفت از طریق بانک مرکزی یک میلیارد و 427 میلیون و 500 هزار یورو بوده که از این مبلغ، 660 میلیون یورو توسط شرکت نفت برداشته شده است، یعنی مبلغ 660 میلیون یورو به دستور شرکت نفت به پیمانکاران این شرکت پرداخت شده است.

وکیل مدافع بابک زنجانی تصریح کرد: اگر مبلغ 660 میلیون یورو را از کل یک میلیارد و 427 میلیون و 500 هزار یورو کم کنیم، عددی که بدست می آید، 767 میلیون و 500 هزار یورو - موجودی طلب نفت از بابت پولی که بانک مرکزی واریز کرده- است.

کوهپایه‌زاده افزود: امروز مشخص شد ارزش اموال داخلی موکلم 2600 میلیارد تومان بوده است که آن را به یورو تبدیل می کنیم و همان 767 میلیون و 500 هزار یورو می شود؛ یعنی بدهی موکلم در قسم اول صفر، تسویه و پرداخت شد. یعنی مبلغ یک میلیارد و 427 میلیون و 500 هزار یورو که از طریق بانک مرکزی در اختیار موکل قرار گرفته بود، امروز تسویه شد.

وی درباره قسمت دوم بدهی موکلش که مربوط به محمولات نفتی است، گفت: وکلای خارجی موکلم در حال تلاش برای صدور ضمانت نامه هستند و این کار روال قانونی خود را طی می کند.

کوهپایه‌زاده یادآور شد: با توجه به اینکه موضوع محرمانه و حساسیت فوق العاده ای دارد و هنوز هم تحریم ها برداشته نشده و برخی هم تلاش می کنند که در روند این انتقال، اخلال ایجاد کنند و به دلیل اینکه مکاتبات محرمانه ای که قبلا بین ما و شرکت نفت بود، به دلیل قصور یکی از وکلای شرکت نفت منتشر و رسانه ای شد، بنابراین مطالب مربوط به صدور ضمانت نامه را در دادگاه مطرح خواهیم کرد و به مصلحت نیست که آن را اطلاع رسانی کنیم.

کوهپایه زاده درباره موضوعی که مطرح شده تا این لحظه پولی از سوی زنجانی به حساب شرکت نفت واریز نشده است، گفت: از روز اول هم هیچ وقت موکلم نگفت که پول را واریز می کند. برای اینکه هم موکلم، هم شرکت HK و هم بانک های موکل تحریم هستند و هیچ قدرتی هم تا زمانی که تحریم ها برداشته نشود، امکان انتقال یک دلار پول را ندارد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین