کد خبر: ۳۲۸۷۵۹
تاریخ انتشار : ۱۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۷
رئیس دادگاه انقلاب کرمان از انهدام یکی از بزرگترین باندهای قاچاق مسلحانه مواد مخدر در کرمان خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز : رئیس دادگاه انقلاب کرمان از انهدام یکی از بزرگترین باندهای قاچاق مسلحانه مواد مخدر در کرمان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان کرمان، احمد قربانی در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: باند منهدم شده، یکی از باندهای قاچاق مواد مخدر بود که به‌صورت سازماندهی شده و زنجیره‌ای و مسلحانه در کشور فعالیت می‌کردند.

رئیس دادگاه انقلاب کرمان با اشاره به اینکه سرکرده این باند شرور معروف به نام (ن ش) بود، افزود: اعضای این باند ضمن تشکیل شبکه‌ای منسجم از افراد مختلف در شهرهای گوناگون اقدام به قاچاق مواد مخدر از استان سیستان و بلوچستان به اقصی نقاط کشور می‌کردند.

قربانی اظهار داشت: انهدام این  باند در دستور کار اداره کل اطلاعات استان کرمان قرار گرفت و طی چندین مرحله عملیات‌های مختلف  بر روی این باند  صورت گرفت و مقادیر زیادی انواع مواد مخدر و تعداد زیادی سلاح و مهمات کشف و ضبط گردید.

رئیس دادگاه انقلاب کرمان گفت: در یکی از عملیات‌های صورت گرفته دو نفر از تفنگ چیان شرور مذکور به هلاکت رسیدند.

احمد قربانی ابراز داشت: اعضای این باند جهت سهولت در امر قاچاق مواد مخدر در هر شهر از افراد بومی و آشنای به منطقه استفاده می‌کردند و این افراد به خاطر آشنائی به منطقه و گریز راه‌ها،می‌توانستند خدمات خوبی به اعضای باند ارائه دهند.

رئیس دادگاه انقلاب شهر کرمان گفت: با توجه به پیچیدگی‌های موجود، انهدام کلی شبکه با مشکل مواجه بود تا اینکه به یاری خدا و تلاش شبانه‌روزی سربازان گمنام ولیعصر علیه‌السلام قریب به اتفاق اعضای شبکه از جمله افراد بومی اجیر شده مورد شناسائی قرار گرفتند.

قربانی خاطرنشان کرد: در یک عملیات کم‌نظیر سر کرده باند و ده نفر از همدستانش دستگیر و مقادیر زیادی انواع مواد مخدر و اسلحه و مهمات کشف و ضبط می‌گردند.

رئیس دادگاه انقلاب کرمان بیان کرد: علاوه بر اسلحه و مهمات‌هایی که از این افراد ضبط شده است مقدار بیش از چهار هزار کیلوگرم تریاک،260کیلوگرم مرفین، 113کیلوگرم هروئین 168 کیلوگرم حشیش کشف و ضبط شده است.

وی افزود: متهمین در دادسرای عمومی و انقلاب کرمان مورد تحقیق و بازجوئی قرار گرفته‌اند و ضمن پذیرش اتهامات خود دفاعیاتی داشته‌اند و پس از صدور کیفرخواست پرونده به دادگاه انقلاب اسلامی کرمان ارسال و به شعبه اول این دادگاه ارجاع و جلسات محاکماتی با حضور متهمین و وکلای آنان انجام و در فرجه قانونی حکم لازم صادر خواهد شد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین