کد خبر: ۳۲۸۷۷۸
تاریخ انتشار : ۱۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۰
خواب‌آلودگی راننده‌ در مسیر تهران به رشت، منجر به کشته شدن پدر و مادر یک خانواده و مصدومیت شدید 4 نفر شد.
آفتاب‌‌نیوز : «ک.الف» راننده‌ای با سابقه ‌10 ساله در شرکت تعاونی مسافربری در مسیر تهران به رشت به کار اشتغال داشت که در یکی از روزها که به همراه مسافرانش از تهران به سمت شهرشان در حرکت بود، با خواب آلودگی باقی مانده از شب گذشته در طول مسیر با یک چرت کوتاه و قدری غفلت خودروی سواری را به حاشیه جاده منحرف کرد.
 
در این حادثه خودرویی که این زندانی مالکیت آن را هم ندارد و فقط طبق قراردادی با یکی از دوستان، سمند سواری او را با یک مبلغ معین به کار گرفته بود، زیر پل طالقان در شرایطی که تعدادی از مسافران در کنار جاده به استراحت مشغول بودند با انحراف خود باعث کشته شدن پدر و مادر یک خانواده و مصدومیت شدید 4 تن از اعضای همراه همین جمع می‌شود و در ادامه به علت کامل نبودن بیمه خودرو، مددجوی مذکور راهی زندان لاکان رشت می‌شود.
 
شخص مددجو به اتهام دو فقره قتل غیرعمدی و یک فقره ایراد صدمه غیرعمدی جمعا به مبلغ 3 میلیارد و 51 میلیون ریال در حق اولیاء دم محکوم و از تاریخ 26 مرداد ماه سال 91 در زندان مرکزی تحمل حبس می‌کند.
 
نامبرده هرچند دارای بیمه‌نامه معتبر بوده اما چون تا قطعیت حکم قضایی برای او حدود سه سال به طول می‌انجامد، به همین دلیل بیمه‌گر اعلام می‌ کند با عنایت به مرور زمان این شرکت از پرداخت دیه چند صد میلیونی برای هر فوتی تنها می‌تواند مبلغی معادل 16 میلیون تومان پرداخت کند.
 
به استناد ماده 12 قانون بیمه اجباری مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در مقابل شخص ثالث مصوب 1347 ، ناظر به مرور زمان دعاوی ناشی از بیمه که بر اساس آن بیمه‌گر می‌‎تواند نسبت به دعوای اقامه شده در محکمه ایراد مرور زمان اقامه کند که در این صورت دادگاه از رسیدگی به موضوع مطروحه خودداری خواهد کرد؛ بنابراین حکم قاضی با یک بدهی سنگین بر عهده این زندانی صادر می شود.
 
با توجه به قطعیت دادنامه در مورخ 16 اردیبهشت ماه سال 89 و تاخیر دو ساله در خصوص اعلام خسارت از سوی مددجو، شمول مرور زمان شرکت بیمه طرف قرارداد را مبری از پرداخت هر مبلغی بیش از میزان 32 میلیون تومان می‌کند.
 
هم اکنون این زندانی بدون هر گونه پشتوانه مالی برای پرداخت مابقی بدهی خود به شاکیان خصوصی پرونده تنها چشم به دستان سبز نیکوکاران این سرزمین دوخته است.
 
طبق گزارش گروه تحقیق ستاد دیه این زندانی که همسری بیمار و دو دختر 7 و 11 ساله دارد، هم اکنون در خانه‌ای استیجاری سکونت دارند.
 
به گزارش ایسنا،نیکوکارانی که تمایل دارند با هر استطاعت مالی در آزادی این قبیل از زندانیان نیازمند و آبرومند سهیم شوند، می‌توانند از طریق شماره حساب‌های 7777 بانک تجارت، 8888 بانک صادرات و 74/74 بانک ملت همیار ستاد دیه در این امر خداپسندانه باشند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین