کد خبر: ۳۲۹۰۶۵
تاریخ انتشار : ۱۳ آبان ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۹
وی به پرسش درباره شمار پرونده های زمین خواری و تجاوز به جنگل و منابع ملی طبیعی افراد خاص و مساحت کل آنها، پاسخ نداد.
آفتاب‌‌نیوز :
معاون اول قوه قضاییه روز چهارشنبه گفت: دستگاه قضایی از دو سال پیش در حال رسیدگی به پرونده های مربوط به زمین خواری و تجاوز به زمین های کشاورزی و جنگل های کشور از سوی برخی افراد سودجوست و بزودی تکلیف آن مشخص می شود. 
 
«غلامحسین محسنی اژه ای» در حاشیه جلسه شورای اداری شهرستان آمل در گفت و گو با ایرنا افزود: دستگاه قضایی از دو سال پیش تاکنون به طور جدی پرونده های مربوط به زمین خواری، دریاخواری و تصرف به زمین های کشاورزی پیگیری کرده و در حال تکمیل اطلاعات پرونده های مربوط به این بخش است. 

وی به پرسش درباره شمار پرونده های زمین خواری و تجاوز به جنگل و منابع ملی طبیعی افراد خاص و مساحت کل آنها، پاسخ نداد. 

محسنی اژه ای تاکید کرد حفظ منابع طبیعی ضرورتی اساسی برای کمک به همه مردم است و گفت: ما عقیده نداریم که نباید از منابع طبیعی و جنگل استفاده کرد بلکه بهره گیری بهینه ای از آن ضرورت دارد. 

معاون اول قوه قضاییه ابراز امیدواری کرد «دولت و مجموعه سازمان های ذیربط بتوانند برای استفاده از دریا و جنگل شرایط لازم را فراهم کنند تا همه مردم از این موهبت های طبیعی و خدادادی استفاده شایسته ای داشته باشند». 

محسنی اژه ای افزود: در این راستا قوه قضاییه نیز حمایت های لازم را انجام خواهد داد تا اگر کسانی به حق خود و مردم راضی نباشند و به تجاوز به زمین، کوه، جنگل، ساحل، حریم رودها و هر جای دیگر اقدام کنند، با آنان برخورد جدی و قضایی شود. 

وی اضافه کرد: اکنون برخورد با تعدی و تجاوز در دستور کار جدی دستگاه قضا قرار دارد و به یقین دادستان ها با همیاری دستگاه های اجرایی ذیربط جلو آن را می گیرند. 

محسنی اژه ای تصریح کرد: قوه قضاییه نهایت تلاش خود را در راستای رفع مسائل و مشکل های مردمی صورت داده و آماده تعامل و همکاری لازم با دستگاه های اجرایی است. 

وی یادآور شد: قوه قضاییه برای بهبود وضعیت معیشتی، رفاهی و امنیتی مردم آماده ارایه هر نوع کمک به دولت است و تلاش خواهد کرد از ظرفیت های خود در راستای بهبود امور استفاده کند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین