کد خبر: ۳۲۹۱۰۰
تعداد نظرات: ۷ نظر
تاریخ انتشار : ۱۴ آبان ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۲
پاسخ‌هایی به ادعاها و تهمت‌های یک نماینده دلواپس علیه آیت‌الله هاشمی؛
در پی مطرح شدن ادعاهایی از سوی علیرضا زاکانی، نماینده اصولگرای تهران در مجلس شورای اسلامی علیه آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی، دفتر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و همچنین محسن هاشمی، در مطالبی جداگانه، به اظهارات وی پاسخ دادند.
آفتاب‌‌نیوز :
در پاسخ دفتر آیت‌الله هاشمی به اظهارات زاکانی، نماینده اصولگرا و از مخالفان برجام، آمده است: کسی که فقط با 399199 رأی از 2 میلیون 335 هزار و 124 رأی مردم در آخرین انتخابات مجلس شورای اسلامی به عنوان نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر وارد مجلس شده، خود را برآمده از «مشارکت حداکثری» می‌داند و اخیراً نیز با تمام تلاشی که برای عدم تصویب برجام در مجلس انجام داده، با رأی قاطع نمایندگان و سپس تأیید رهبری و مردم مواجه شده است و شاید از نقش آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در این مسیر اطلاع دارد که از شدت ناراحتی، برای خود این حق را قائل شده تا به بزرگان نظام توهین نماید.

به گزارش آفتاب، در ادامه این جوابیه با بیان اینکه "جالب‌تر از دروغ‌گویی‌های خشم‌آلود این شخص، ذوق‌زدگی یک روزنامه است که دروغ‌ها را با تیتر در صفحه اول منتشر کرده است"، نوشته شده است: با توجه به این سخنان صریح که در طول سالیان اخیر بارها از سوی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تکرار شده و با کمترین جست‌وجو در فضای مجازی و بایگانی روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها قابل دسترسی است، جای شگفتی است که شخصی مطالبی را با نقل قول مستقیم به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نسبت دهد و برای سندسازی دروغ‌هایش، سخن از «دو دیدار یکی از تشکل‌ها در سال 79» می‌گوید.

دفتر آیت‌الله هاشمی در پایان می‌نویسد: نکته دیگر اینکه با همه دروغ‌ها و بی‌اخلاقی‌های سیاسی، طلب استغفار می‌کند که چرا «تا به حال درباره هاشمی با مردم حرف نزدیم!!» مطمئناً مردم شریف می‌دانند و خواهند گفت که دیگر چه می‌خواستید بگویید و نگفتید؟! امیدواریم مدعیان دنیای سیاست و دیانت به گونه‌ای سخن نگویند که مضحکه کوچه و بازار شوند و این برای کسی که عنوان نمایندگی مردم را دارد، اصلاً خوب نیست.

علاوه‌بر دفتر رئیس‌مجمع تشخیص مصلحت نظام، محسن هاشمی نیز در مطلبی به اظهارات زاکانی واکنش نشان داد و با اشاره به اینکه "گرچه رویه بنده مبتنی بر مدارا و صبر در برابر تخریب‌ها و بداخلاقی‌هاست"، نوشت: اما انتشار اظهارات شما در دادگاه مطبوعات و اسائه ادب دور از انتظار به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی موجب گردید تا این سطور را به نگارش دربیاورم که یا موجب تاملی در این دنیا برای شما و همفکرانتان شود و یا به حجتی در سرای باقی و دادگاهی که حمایت و پشتیبانی هیچ قدرتی در آن موثر نیست، تبدیل گردد.

محسن هاشمی در ادامه می‌نویسد: جناب‌عالی با کمال جسارت در دادگاه، نه تنها حاضر به عذرخواهی از توهینی که خود به آن اعتراف دارید، نمی‌شوید. بلکه توهین‌های به مراتب رکیک‌تری را نسبت به ایشان در دادگاه انجام می دهید و شگفت آن که هیچ‌کس نیز جرات اعتراض به اقدام مجرمانه شما در دادگاه را ندارد. 

وی با خطاب به زاکانی و با بیان اینکه "حتما قبول دارید مطالبی را که شما بعد از چهل سال و با چند واسطه شنیدید، امام خمینی(ره ) از نزدیک لمس کرده بودند و اگر در قدرت شناخت و تحلیل آقای هاشمی ذره‌ای تردید داشتند، به ایشان در معرفی افراد برای عضویت در شورای انقلاب و اداره کشور این گونه اعتماد نمی‌کردند"، نوشته است: در رابطه با اعتقاد آقای هاشمی به مردم‌سالاری، نیز خود به بطلان سخن سخیفی که بر زبان راندید آگاهید، به راستی کدام یک از رجال سیاسی و مذهبی کشور در طول 37 سال سپری شده از عمر انقلاب، به اندازه آیت‌الله هاشمی خود را در معرض آراء مردم گذاشته، و هیچ‌گاه از نتیجه آراء مردم نگرانی نداشته است، گرچه ایشان به انتخابات فله‌ای و قرار گرفتن افراد فاقد تخصص و صلاحیت در مصدر کشور اعتقاد ندارد و نتیجه بی‌توجهی به نظر ایشان را کشور در طول هشت سال پرداخت...، به راستی چه کسی مدافع آرای مردم است؟ کسی که بیش از دو میلیون نفر از مردم تهران در زمانی که نصف جمعیت فعلی وجود داشت، به وی رای دادند و یا کسانی که با آرای دویست تا سیصد هزار از شهری ده میلیونی یعنی سه درصد مردم عنوان نمایندگی را یدک می‌کشند؟

محسن هاشمی در ادامه جوابیه خود با طرح این پرسش که "در رابطه با نزدیکی دیدگاه‌های آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به دیدگاه‌های امام راحل(ره)... واقعا در این کشور متخصص‌تر از جنابعالی و دوستان دلواپستان در مورد نظرات امام خمینی(ره) وجود ندارد؟"، ادامه داد: در رابطه با اتهام رانت‌خواری و مفاسد مالی که شما و دوستانتان هزاران بار به خانواده هاشمی نسبت داده‌اید، آیا به خاطر روز جزا از خود پرسیده‌اید که مستندی دارد یا خیر؟، مدارک و سوابق تحصیلی اعضای خانواده هاشمی موجود است و نیز سوابق تحصیلی شما نیز که توسط دوستان سابقتان افشا شده است. کدام یک از رانت تحصیلی برخوردار بوده‌اند، آیا خانواده هاشمی از ویلاهای نظامی جهت سکونت استفاده کرده‌اند، آیا خانواده هاشمی هزینه فعالیت‌های سنگین سیاسی را می‌پردازند؟، اگر واقعا به دنبال روشنگری در رابطه با خانواده هاشمی هستید، با وجود آنکه کیفرخواست محرمانه مهدی هاشمی را منتشر کردید و هزاران صفحه یک‌طرفه و ناجوانمردانه علیه او نوشتید، چرا اکنون متن کامل محاکمه را که غیرمحرمانه است، با استفاده از مصونیت نانوشته‌ای که دارید، منتشر نمی‌کنید تا مشخص شود چه فردی رانت‌خواری کرده است؟ اگر واقعا آن گونه که اظهار می‌کنید، به وصایا و رهنمودهای امام خمینی(ره) وفادار هستید، چرا هیچ وقعی به سفارش اکید ایشان به عدم دخالت نظامیان در سیاست ننهاده‌اید؟...

در پایان این جوابیه آمده است: انتظار جامعه از امثال شما که در دوران جنگ، تا نزدیکی مرگ وشهادت پیش رفته‌اید، آن است که بیش از دیگر افراد، به تقوا واخلاق پایبند باشید نه آن که به دلیل منافع سیاسی، گفتن هر دروغ، زدن هرتهمت، بی‌حرمتی به هر شخصیت و بردن هرآبرویی را نه تنها حرام ندانسته بلکه تکلیف خود فرض کنید. روزی آیت‌الله هاشمی در قدرت بود، و امروز شما و دوستانتان قدرت رسانه‌ای و ... را در اختیار گرفته‌اید، اگر آیت‌الله هاشمی به رغم همه این تخریب‌هایی که طی دو دهه اخیر توسط افراطیون چپ و راست علیه ایشان انجام شده، آنچنان محبوب است که با اعلام کاندیداتوری فردی هشتاد ساله موجی به آن گستردگی در کشور ایجاد می‌شود که واهمه از آرای بی‌سابقه ایشان، افراطیون را وادار به عدم تایید صلاحیت ایشان می‌کند، نشان از آن دارد که ایشان در زمان حضور در قدرت، به اصولی پایبند بوده‌اند که همین پایبندی موجب ماندگاری ایشان در قلوب اکثریت مردم شده است. پس شما نیز قدر قدرت بدانید و آن‌گونه عنان نفس نرانید که هنگام خروج از قدرت شرمنده خدا و خلقش بمانید.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۷
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۴
3
26
واقعا تاسف آوره ...
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۴
2
32
زنده‌باد راست‌گویان و خجالت بر دروغگویان و تهمت زنندگان. هاشمی همیشه محبوب خواهد بود چون از صبورانه در پای انقلاب فدا کاری میکند
پاسخ ها
رضا
| RUSSIAN FEDERATION |
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۴
اگر بدانند خجالت یعنی چه که متاسفانه نمی دانند حالا چند روز هم اینها بتازانند روزی باید جواب بدهند اگر اعتقادی داشته باشن.
هدهد
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۲۲ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۴
1
32
جوابیه ها بسیار خوب بود بخصوص جوابیه آقا محسن خیلی باحال بود آقای زاکانی بسم الله
پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۰۱:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۶
دقیقا. آقامحسن ان شاءالله با رای قاطع مردم در مجلس آینده خواهد بود
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۴
0
26
آدم های محق همیشه با ادب سخن میگویند و حتی عصبانی هم شوند با احترام و به شدت صحبت میکنند .فحش و نا سزا و تهمت و افترا از کمبود شخصیت و ضعف ناشی میشود این یک قانون روانشناسی است .
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۴
0
17
آقای هاشمی غیر از پاسخ باید برعلیه این.. اعلام جرم کند
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین