کد خبر: ۳۲۹۴۹۰
تاریخ انتشار : ۱۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۲
رضا رشیدپور در تازه‌ترین قسمت تاک‌شوی اینترنتی «دید در شب» میزبان علی‌اکبر جوانفکر مشاور رسانه‌ای رئیس‌جمهور پیشین ایران بود اما این گفت‌وگو با وجود تبلیغات، پخش نشد و در نهایت رشیدپور در مقام مجری و کارگردان این تاک‌شو مدعی شد به‌واسطه توصیه‌های چهره‌های خاص این برنامه را پخش نکرده‌ است؛ ادعایی بزرگ که برای قرار نگرفتن همه مسئولان در مظان اتهام، نیازمند بیان شفاف است.
آفتاب‌‌نیوز :
تابناک با این مقدمه، نوشت: تاک‌شوی اینترنتی «دید در شب» فرصتی برای دیده شدن دوباره رضا رشیدپور است. رشیدپور این بار نیز در قالب یک تاک شو یا برنامه گفت‌وگومحور اقدام به دعوت چهره‌های عرصه‌های مختلف کرده و در برابرشان سوالات چالشی قرار داده که طبیعتاً این چالش در حضور سیاسیون پرحاشیه‌تر بوده است. بعد از علی کفاشیان، امیر مقصودلو (تتلو)، پژمان جمشیدی، صادق خرازی، اکبر عبدی و شیلا خداداد، نوبت به علی اکبر جوانفکر رسید تا در این تاک‌شو حضور یابد.

جوانفکر علاوه بر آنکه مشاور مطبوعاتی محمود احمدی‌نژاد در دوران تصدی شهرداری تهران و ریاست جمهوری بود، به عنوان مدیرعامل خبرگزاری ایرنا و مدیر موسسه ایران نقش‌آفرینی می‌کرد، حواشی فراوانی داشت و ادبیاتش در همان دوران حضور احمدی‌نژاد در قدرت نیز به شدت حاشیه‌ساز بود. بنابراین قابل پیش‌بینی بود که گفت‌وگوی رشیدپور با جوانفکر حاشیه‌ساز شود و این حاشیه‌ها با انتشار تیترهایی از متن این گفت‌وگو توسط رشیدپور - پیش از انتشار ویدیوی کامل گفت‌وگو - آغاز شد.

رشیدپور در پیش خبر این تاک‌شو آورده بود: «جوانفکر، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را به تهذیب نفس و رعایت اخلاق فراخواند». علی‌اکبر جوانفکر مشاور مطبوعاتی و رسانه‌ای محمود احمدی‌نژاد مهمان هفتمین برنامه دید در شب با اجرا رضا رشیدپور بود که در آن از برخی جنجالی‌ترین اتفاقات منسوب به دولت‌های نهم و دهم رمزگشایی کرد.

وی با تشریح پشت‌پرده یکشنبه معروف مجلس برخی از رموز عزل ناگهانی وزیر خارجه وقت را تشریح و بر موفقیت‌های بزرگ احمدی‌نژاد در اداره کشور تاکید کرد. جوانفکر ضمن غیرقانونی خواندن بازداشت بقایی جرایم منتسب به محمدرضا رحیمی را نامربوط به دولت دهم قلمداد و پاکدستی دولتمردان سابق را امری بدیهی دانست.

جوانفکر در بخش‌هایی از این گفت‌وگو به پرسش‌های شفاف رشیدپور در خصوص دوران مدیریت موسسه مطبوعاتی ایران، کاندیداتوری رحیم مشایی، ابهامات وقایع 88 و ... پاسخ می‌دهد. مشروح این گفت‌وگو را ساعت 22 پنجشنبه شب از تارنمای آپارات تماشا کنید»؛ با این حال پنجشنبه گذشت و ویدیوی گفت‌وگو منتشر نشد.

رشیدپور در ادامه این اطلاعیه را منتشر کرد: «گفت‌وگو با آقای جوانفکر بسیار شفاف و سخت بود. ایشان هم با سعه‌صدر به تمام پرسش‌ها پاسخ دادند و هیچ مشکلی بین سازندگان برنامه و مهمان آن به وجود نیامد. ماجرا از لحظه‌ای آغاز می‌شود که برخی تیترهای گفت‌وگو مطابق معمول منتشر و مهمان برنامه معرفی شد.

شاید در کشور ما طبیعی باشد که جملات تند سیاسی واکنش‌های هیجانی و مقطعی به وجود بیاورد. از همان لحظه سیل تماس‌ها و پیام‌های دوستانه(!) آغاز شد، توقع هرکدام هم متفاوت بود! «لطفا فلان جمله ایشان را حذف کنید»، «اصلا به نفعتان نیست که پخش شود»، «در مورد فلان مسئول چه گفته شده است»، «اگر پخش شود شنبه...».

البته دریافت چنین پیام‌هایی برای سازندگان این برنامه عادی است اما زمانی موضوع خنده‌دار می‌شود که هرکسی در تلاش برای انتصاب خود به یکی از نهادهای امنیتی باشد! ما شرمنده مخاطب فرهیخته این برنامه هستیم و از اختلالی که به وجود آمده عذرخواهی کرده و دست به سینه منت‌دار صبر و نجابت شماییم و به احترام همین نجابت و اعتماد شما هرگز زیربار سانسور و تقطیع برنامه نمی‌رویم.

شعار و آرمان ما حرکت براساس قوانین و موازین جمهوری اسلامی ایران است و مثل همیشه خودمان را ملزم به حرکت در چارچوب خطوط قرمز می‌دانیم، اما یقینا برخوردهای سلیقه‌ای را از هر قشر و حزبی که باشد برنمی‌تابیم. در پایان مجددا تاکید می‌کنیم که اجازه سانسور ثانیه‌ای از برنامه را نخواهیم داد، حتی اگر به قیمت عدم پخش آن باشد. رایزنی فشرده جهت پخش برنامه از روز چهارشنبه آغاز و همچنان ادامه دارد.»

این گفته‌ها با اتهاماتی پیرامون اشخاصی است که نامی از آنها برده نشده اما با توجه به تصاویر منتشر شده و همچنین اسامی و رویدادهای ذکر شده در پیش خبر، طیف وسیعی از چهره‌ها و مقامات را در مظان اتهام قرار می‌دهد.

از این حیث انتظار می‌رود اگر واقعاً تهدیدی وجود داشته، منابع این تهدیدها به شکل شفاف و ذکر نام مشخص شود، چراکه ممکن است برخی این تصور را داشته باشند که تیم رشیدپور یا مصاحبه‌شونده در انتشار بخشی از این گفت‌وگو دچار چالشی درونی شده‌اند و این چالش را به فشارهای بیرونی نسبت می‌دهند. توقع می‌رود عوامل این برنامه از جمله شخص رشیدپور به صراحت بگویند کدام مقامات یا منتسبین کدام مقامات و کدام نهادها تیغ سانسور را زیر گلیوش قرار داده‌اند؟

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین