کد خبر: ۳۲۹۵۳۴
تاریخ انتشار : ۱۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۸:۰۲
جاده دهدشت - سوق به طول 9 کیلومتر پس از 9 سال بلاتکیلفی هنوز آسفالت نشده و کنده کاری دو طرف جاده خطر رانش این جاده در فصل باران را افزایش داده است.
آفتاب‌‌نیوز :
به گفته رانندگان مسیر دهدشت به سوق، عملیات بهسازی، تعریض و آسفالت 9کیلومتر جاده این مسیر ازسال ها قبل شروع و همچنان مردم این شهرستان چشم انتظار بهره برداری از این پروژه هستند. 

به گزارش ایرنا، علی آخش یک راننده سواری دراین باره می گوید: درچند سال گذشته گاهی این پروژه تعطیل و گاهی با اعتبارات محدود مجدد عملیات اجرایی آن آغاز شده درحالی که اینک این پروژه که دو طرف آن کنده کاری شده بسیارمخاطره انگیز است. 

به گفته برخی مسئولان این راه نامناسب تاکنون 30 نفر از شهروندان سوقی و لنده ای را به کام مرگ فرستاده است.

مسئولان زیادی تاکنون از این پروژه بازدید و تکلیف 9 کیلومتر این طرح همچنان بصورت نمیه کاره باقی مانده است در حالی که بهسازی جاده دهدشت - سوق یکی از دغدغه های اصلی مردم بخش سوق است.

بخشدار سوق با اشاره به لزوم تلاش بیشتر مسئولان اداره راه وشهرسازی استان گفت: بلاتکلیفی 9 کیلومتر آسفالت در طول 9 سال در نظام جمهوری اسلامی برای مسئولان ذی ربط یک نوع سهل انگاری است.

تورج رزمجو خواستار توجه ویژه مدیرکل راه و شهرسازی به تمکیل وآسفالت راه دهدشت سوق شد.

وی با بیان اینکه راه عبور 50 هزار نفر از جمعیت بخش سوق و شهرستان لنده از این مسیر پرخطر است، ابراز داشت: با توجه به بارندگی و احتمال فرسایش جاده،امکان ایجاد مشکل برای تردد خودروها وجود دارد.

رئیس اداره راه وشهرسازی کهگیلویه در مصاحبه قبلی با خبرنگار ایرنا با اشاره به پیشرفت فیزیکی 60 درصدی این طرح گفت: دو کیلومتر از این مسیر از سمت دهدشت آماده آسفالت و سه کیلومتر نیز از سمت سوق تا پایان آذر امسال آسفالت خواهد شد.

فرماندار کهگیلویه با اشاره به اینکه این پروژه تا قبل از آغاز به کار دولت تدبیرو امید تعطیل بوده است گفت: سال گذشته 20 میلیارد ریال به این پروژه اختصاص یافت که تنها 15 میلیارد ریال این اعتبار تخصیص یافت.

علی پوزش آسفالت این پروژه را یکی از اولویت های فرمانداری ذکر کرد وافزود: در سال جاری نیز 26 میلیارد ریال از محل اعتبارات ماده 180 اختصاص داده که تاکنون این اعتبارات برای بهسازی پروژه وصول نشده است.

بخش سوق با 13 هزار نفر جمعیت، دو دهستان و 47 روستا در 12 کیلومتری دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه قرار دارد.

طول راه های ارتباطی شهرستان کهگیلویه را یک هزار و 272 کیلومتر است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین