کد خبر: ۳۳۰۸۱۶
تاریخ انتشار : ۲۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۹
بانک کشاورزی ورود اثرگذارتر به عرصه فعالیت های بین المللی را در دستور کار قرار داد .
آفتاب‌‌نیوز :
مرتضی شهید زاده که در روزهای اخیر منشا تحولات بسیاری در بانک کشاورزی به عنوان مدیرعامل و رئیس هیات مدیره بود، به تازگی اعلام کرده است که این بانک با اخذ رویکردی جدید در نظر دارد تا در کنار وظایف و تعهدات ملی خود همچنان به حضور فعال و ایفای نقش در عرصه های بین المللی ادامه داده و با بهره مندی از توانایی و ظرفیت بالای خود از اتحادیه های طرف تعامل حمایت کند .

وی در این راستا برنامه دارد تا در دوران پسا تحریم تمام تکتولوژی های روز دنیا در صنعت بانکداری را که تاکنون به دلائل تحریم دست یابی به آن ممکن نبوده رصد کرده و برای خدمت رسانی از آنها استفاده کند.

به گزارش تابناک، شهید زاده همزمان با سالگرد ورودخود به بانک کشاورزی از فعالیت های جدید در حوزه ارزی خبرداد و اذعان کرد که در راستای فعالیت های بین المللی و ارزی توسعه شعب ارزی در شهر تهران در دستور کار قرار دارد تا فعالیت بانک را در این زمینه توسعه دهیم .

شهید زاده به الزامات حضور موفق و پررنگ در دوره پسا تحریم اشاره و اذعان کرد :در دوره پسا تحریم مسئولیت های سنگینی بر عهده بانک است . وی با بیان اینکه نقش بانک کشاورزی درتامین مواد غذایی،تامین مواد اولیه و دارو بسیار پررنگ بوده است اعلام می کند که بسیاری از بانک ها حفظ مشتریان بزرگ خود را در شرایط تحریم مدیون بانک کشاورزی در عملیات ارزی هستند.

وی ادامه می دهد که با توجه به سابقه روشن و عملکرد بانک کشاورزی در تعاملات بین المللی در دوران تحریم ،هیات های اقتصادی و بانک هایی که برای ایجاد رابطه اکنون به ایران می آیند،نخست به بانک کشاورزی مراجعه می کنند.

رئیس هیات مدیره بانک کشاورزی تاکید دارد که برای حضور موفق در عرصه بین المللی باید آموزش های کارکنان بانک به روز شود .

وی به درستی اذعان دارد که طی 10 سالی که ایران در بازار های جهانی حضور نداشته برخی قوانین و ضوابط کار و تعاملات جهانی بانکداری دچار تغییر شده است و از این رو آموزش های به روز ضرورت دارد .

وی اذعان دارد که چشم انداز بانک کشاورزی تسهیل کننده جریان منابع مالی داخلی و خارجی به بخش کشاورزی با استفاده از نهادسازی و شناسایی نیازها و فرصتهای سرمایه گذاری در بخش کشاورزی است .

رئیس هیات مدیره بانک با تاکید بر اهیمت بانک داری بین الملل و نقش اساسی آن در تجهیز منابع بانکی و ریسک پایین انجام عملیات ارزی گفت :با توجه به ظرفیت مناسب،وضعیت مطلوب و وجه مثبت بانک کشاورزی در سطح بین المللی و در حوزه تجارت خارجی،بانکداری بین الملل در شرایط پسا تحریم می تواند ابزارسودمندی برای رشد و رونق بیشتر بانک کشاورزی باشد .

شهید زاده تاکید دارد که بانک کشاورزی باید نیازهای سرمایه گذاران داخلی و خارجی را شناسایی کرده و یک قدم جلوتر در مسیر پاسخ گویی به آنها قدم بردارد .

وی به نشست آپراکا گریزی می زند و عنوان می کند که یکی از سیاست های توسعه روابط بین الملل بانک در دوره اخیر برگزاری آپراکا بود که بار دیگر با بازتعریف جایگاه کشور در بین سایر کشورها بتواند زمینه های مساعد فعالیت های بین المللی و پژوهشی را فراهم آرود . 

شهیدزاده با اشاره به روابط مثبت بانک کشاورزی با بانک های اروپایی  در دوران تحریم گفت:  بانک کشاورزی در دوران سخت تحریم از معدود بانک هایی بود که با شفافیت ودانش مدیران خود توانست ارتباطش را با سایر کشورها حفظ کند و حتی مبادلات تجاری خود را بیش از 20 میلیارد دلار افزایش دهد.

 شهیدزاده با اشاره به این مطلب که در حال حاضر بسیاری از بانک های اروپایی مشتاق انعقاد قرارداد همکاری با بانک کشاورزی هستند، تصریح کردکه البته بانک هایی که در دوران تحریم با ما همکاری و تعامل داشته اند در اولویت همکاری قرار دارند.

دکتر شهید زاده به نشست با مدیرعامل  ارس بانک اسپانیا اشاره دارد و عنوان می کند که معتقدیم این ارتباط می تواند در رونق اقتصاد کشاورزی ایران موثر باشد و در مقابل موجب کاهش نرخ بیکاری و توسعه اقتصادی در اسپانیا شود.

وی با بیان اینکه یکی از مزایای بانک کشاورزی ، موقعیت استراتژیک ایران در منطقه است اذعان دارد که در این نشست مشترک به مسئولین این بانک متذکر شدیم که موقعیت استراتژیک امکان توسعه سرمایه گذاری را به سرمایه گذاران میدهد تا به روشی ارزان و سودآور ، تولیدات این سرمایه گذاری را به کشورهای هم جوار ایران صادر کنند و بانک کشاورزی می تواند این مشاوره اقتصادی را به ارس بانک ارائه دهد.

شایان ذکر است که در این دیدارلوئیس کسدو مدیرعامل ارس بانک اسپانیا نیز با اشاره به سابقه طولانی همکاری با بانک کشاورزی و اظهار رضایت از نحوه تعامل  بانک کشاورزی اذعان داشته که  آینده روشنی برای سیستم بانکی دو کشور ایران و اسپانیا دیده می شود لذا بسیار مایلیم تا همکاری خود را با شما گسترش دهیم و خدمات خود را نه تنها در اسپانیا بلکه در تمام کشورهای حوزه یورو به شما ارائه دهیم.

این گزارش می افزاید در ادامه جلسه ، فکری سینان معاون ارس بانک اسپانیا در خصوص برنامه های این بانک برای ارتباط با بانک کشاورزی گفت: در آینده نزدیک که تحریم ها کاملا برداشته شوند یک مکانیزم برای تامین مالی و خط اعتباری برای بانک کشاورزی ایجاد خواهیم کرد که کل مشتریان حوزه یورو را در بر بگیرد و تعاملات تجاری بانک کشاورزی با سهولت و در سطحی گسترده تر انجام شود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین