کد خبر: ۳۳۴۸۱۶
تاریخ انتشار : ۱۴ آذر ۱۳۹۴ - ۲۱:۰۷
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: بسیج دانش آموزی، اولویت نخست برنامه 5 ساله ششم این نهاد است و بسیج آمادگی دارد، بی سوادی را به صفر برساند.
آفتاب‌‌نیوز :
سردار محمدرضا نقدی در بیست و پنجمین جلسه شورای هماهنگی و پشتیبانی بسیج دانش آموزی با تسلیت به مناسبت ایام اربعین حسینی اظهار کرد: اگر بخواهیم بسیج را در یک کلمه خلاصه کنیم، «احساس مسئولیت» بهترین واژه برای آن است و در نتیجه فضا باید به گونه ای باشد که دانش آموزانی که از مدرسه فارغ التحصیل می شوند، افرادی با احساس مسئولیت باشند. باید نسبت به خودش نسبت به دین و محرومین و مظلومین عالم احساس مسئولیت کند که اگر اینگونه نباشد، ما به هدف خود نرسیده ایم.

وی افزود: در مقابل این تفکر، تفکر لیبرالی و غربی وجود دارد که افراد را به سمت منیّت و به سمت فرد گرایی سوق می دهد که این دو تفکر در مقابل هم هستند که انقلاب اسلامی غلبه تفکر اسلام و احساس مسئولیت را نشان داد و پیشرفت عظیمی داشته است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در بخش دیگری از سخنانش به افول قدرت آمریکا و تفکر لیبرالی اشاره کرد و گفت: امریکا در سال 1979 میلادی با قدرتی که داشت وقتی ناو خود را حرکت می داد یک کشور سقوط می کرد. آمریکایی که چند هزار میلیارد دلار ذخایر ارزی داشت اما امروز 19 هزار میلیارد دلار بدهی دارد. آمریکایی که رئیس جمهور آن به هر کشوری می رفت با صف های طولانی مردم برای استقبال روبرو می شد اما امروز هر جایی میروند با لنگه کفش از آنها پذیرایی می کنند.

وی افزود: آمریکا از لحاظ داخلی فرو پاشیده شده است و حتی برای اینکه در بین سیاه پوستان هم محبوبیت داشته باشند یک فرد سیاه پوست را به عنوان رئیس جمهور سر کار گذاشتند تا بتوانند بحث های نژادی را تا حدودی کنترل کنند. اما اصل رژیم، مستکبر است و با عوض کردن ظواهر تغییری در آن ایجاد نمی شود و ما تا اینجا دشمن را عقب رانده ایم.

نقدی همچنین به پیشروی جمهوری اسلامی در منطقه اشاره کرد و اظهار کرد: وزیر راه عراق گزارش داد 26 میلیون نفر زائر اباعبدالله الحسین (ع) برای روز اربعین به عراق رفته اند. انقلاب تا یمن، لبنان و فلسطین و ... صادر شده است. اگر ما تلاش کنیم دشمنی که خلع سلاح شده و به نفوذ متوسل شده را با بالا بردن بصیرت می توانیم سرکوب کنیم.

وی افزود: جوانی که از دبیرستان ما فارغ التحصیل می شود باید نسبت به مسائل اسلام، احساس مسئولیت کند. ظلم را بر نتابد و امر به معروف و نهی از منکر چه در بعد سیاسی، چه در بعد فرهنگی و چه در بعد اقتصادی در وجود او نهادینه شده باشد. باید اعتماد به نفس و انگیزه جهاد را در او نهادینه کنیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین نهادینه کردن جوهر دفاع در افراد را مهمتر از آشنایی سلاح و آمادگی دفاعی دانست و تصریح کرد: اگر کسی اعتقاد به دفاع از حقیقت هم داشته باشد استفاده از سلاح را هم نداند در 24 ساعت می تواند آموزش ببیند و استفاده کند. اما اگر جوهر دفاع از حق در وجودش نباشد زرادخانه های بزرگ اسلحه هم نمی تواند او را موفق کند.

به گزارش خبرآنلاین، وی در پایان افزود: دربرنامه 5 ساله ششم بسیج، اولویت با بسیج دانش آموزی است و آمادگی داریم تا بی سوادی را به صفر برسانیم و در این زمینه امیدواریم وزارت آموزش و پرورش که از نیروهایی مخلص و بسیجی تشکیل شده هم کمک حال ما باشد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین