کد خبر: ۳۳۴۹۳۵
تاریخ انتشار : ۱۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۱
گفته شده بود که ممکن است این 2 نفر به صورت مادام‌العمر از فعالیت‌های مربوط به ورزش محروم شوند. با این حال آنها هرگونه عمل خلاف قانونی را رد کرده‌اند.
آفتاب‌‌نیوز : طبق گزارش‌های منتشر شده سپ بلاتر و میشل پلاتینی روز شانزدهم دسامبر مقابل قاضی کمیته‌ اخلاق فیفا به صورت جداگانه محاکمه خواهند شد.

به‌ گزارش ‌ایسنا‌ و به نقل از Inside the games، میشل پلاتینی و سپ بلاتر هر 2 در ماه اکتبر به مدت 90 روز از فعالیت مربوط به ورزش محروم شدند. بلاتر متهم شده است که 2 میلیون فرانک به پلاتینی پرداخت کرده است. آنها مدعی شده‌اند که این پول مربوط به سال‌های 1999 تا 2002 بوده است، اما این پول در سال 2011 پرداخت شده است. مشخص نیست که چرا 9 سال این پرداخت به تعویق افتاده است.

گفته شده بود که ممکن است این 2 نفر به صورت مادام‌العمر از فعالیت‌های مربوط به ورزش محروم شوند. با این حال آنها هرگونه عمل خلاف قانونی را رد کرده‌اند.

هر دوی این افراد روز شانزدهم دسامبر با هر گونه شواهد قانونی و وکلای خود در دادگاه کمیته‌ اخلاق فیفا حاضر می‌شوند. در صورتی که دوباره این دو نفر محکوم و محروم شدند، می‌توانند به دادگاه عالی ورزش شکایت کنند.

بلاتر هنوز معتقد است که تنها 209 نفر عضو فیفا می‌توانند او را بر کنار کنند.

بلاتر مصاحبه خود را با روزنامه‌ "تاگس آنزگر" گفت: دو هفته‌ دیگر می‌توانم نظر خود را اعلام کنم. کمیته‌ اخلاق باید اثبات کند که من غیراخلاقی عمل کرده‌ام. آنها آنچه که حقیقت ندارد را نمی‌توانند ثابت کنند.

پلاتینی که هنوز امیدوار است جانشین بلاتر شود، درخواست اضطراری را برای رسیدگی به محرومیتش به دادگاه عالی ورزشی فرستاده است.

پلاتینی در صورتی که بتواند به موقع برای انتخابات ریاست فیفا ثبت‌نا‌م کند، می‌تواند در این انتخابات شرکت کند که احتمال این اتفاق کم است.

شیخ سلمان بن خلیفه، رییس کنفدراسیون فو‌تبا‌ل آسیا، جیانی اینفانتینو، دبیر کل یوفا، شاهزاده علی بن حسین، رییس فدراسیون فو‌تبا‌ل اردن، ژروم شامپین و توکیو سکسویل، پنج کاندیدای ریاست فیفا هستند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین