کد خبر: ۳۳۴۹۵۱
تاریخ انتشار : ۱۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۶
حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی گفت: زن و مردی که هوسرانی خود را از فساد به جنایت رساندند با صدور حکم دادگاه در ایستگاه قصاص به نقطه پایان رسید.
آفتاب‌‌نیوز : حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی دادستان عمومی و انقلاب قزوین بیان داشت: ساعت 17 و 35دقیقه 18اسفند ماه 1391 پلیس 110 در اتوبان قزوین-کرج گزارش کشف جسد فردی مجهول الهویه ای را تأیید کرد که به طور کامل سوخته بود.

به گزارش برنا ، وی ادامه داد: پلیس با هماهنگی مراجع قضایی تحقیقات خود را آغاز کرد که در نتیجه همسر و برادر فردی را که اعلام فقدانی او به پلیس شده بود فراخوانده شدند و هویت جسد را به نام الف.ملکی تأیید کردند.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین اضافه کرد: در بازجویی های اولیه از همسر متوفی، خانم "ف.زنجانیان" از شکاک بودن شوهرش و کتک خوردن خود گفت و اذعان داشت که اعلام فقدان همسرش را با تأخیر اطلاع رسانی کرده است.

وی افزود: یافته های نخستین بازپرس پرونده حکایت از ارتباط همسر مقتول با مردی داشت در نتیجه تحقیقات و بازجویی ها، همسر مقتول اعتراف کرد که پس از برقراری تماس با"ح.میرزایی" به وی وابسته و علاقمند شدم و از آنجا که همسرم مرا طلاق نمی داد، تصمیم گرفتم او را کشته و یک جوری جسدش را ناپدید کنم که کسی نفهمد.

حجت الاسلام صادقی نیارکی عنوان کرد: متهم در ادامه بازجویی اعتراف کرد که به این مرد پولی داده تا که قرص خواب آور بخرد و سپس قرص را در آب پرتقال مخلوط کرده و به همسرش داده و در ادامه با تماس تلفنی آن مرد را به خانه خود دعوت می کند و ساعت یک بامداد؛ هر دو با هم مقتول را که در خواب ناشی از مصرف قرص خواب آور بوده به وسیله طناب خفه کردند و حتی برای اطمینان از خفگی متکایی را بر روی دهانش گذاشته بودند.

وی توضیح داد: "میرزایی" مدارک اعم از مدارک شناسایی را از جیب مقتول خارج کرده و کارت اعتباری اش را نیز برداشته به بیرون از خانه می روند و در راه مبلغی از کارت بانکی برداشت می کنند.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین تصریح کرد: پس از 10روز در حالی که هنوز جنازه مقتول در خانه بود، همسر مقتول در تماس با این مرد او را وادار می کند تا جنازه را بیرون ببرد که در ادامه جنازه را داخل پتو پیچیده و با ملحفه و پتو به داخل ماشین می برند و در راه از یک جایگاه سوخت یک و نیم لیتر بنزین می خرند.

وی خاطرنشان کرد: میرزایی، همسر مقتول را به خانه رسانده و در ادامه جنازه را در اطراف اتوبان قزوین-کرج آتش می زند تا جسد مقتول شناخته نشود.

حجت الاسلام صادقی نیارکی گفت: هر دو متهم در بازجویی به قتل اعتراف می کنند همچنین آنها به رابطه نامشروع و زنا قبل و بعد از ارتکاب قتل اعتراف کردند.

وی اعلام کرد: پرونده این جنایت در شعبه دوم دادگاه کیفری استان رسیدگی و دادگاه رای به قصاص هر دو متهم با رد یک دوم دیه مرد مسلمان برای متهم مرد صادر کرد.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین یادآور شد: همچنین دادگاه متهمان را به دلیل رابطه نامشروع به تحمل 99ضربه شلاق محکوم کرد که رای صادره در شعبه شانزدهم دیوان عالی کشور تایید و با موافقت رییس محترم قوه قضائیه و درخواست اولیای دم، در این مرحله در خصوص خانم"ف.زنجانیان" رأی دادگاه سحرگاه امروز در زندان مرکزی قزوین اجرا شد و متهم خانم به دار مجازات آویخته شد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین