کد خبر: ۳۳۵۱۳۶
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۱۶ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۱
سكوت احمدي‌نژاد مورد بعدي است كه در اين بيانيه به آن تصريح شده و آمده است: «3- در احترام به ملت بزرگ ايران و جهت حفظ مصالح كشور...
آفتاب‌‌نیوز : «احمدي‌نژاد نه برنامه انتخاباتي دارد و نه سخنگو.» مشخص نيست چه كسي مدعي داشتن برنامه انتخاباتي از سوي احمدي‌نژاد شده بود كه لازم ديد طي بيانيه‌اي اعلام كند برنامه‌اي ندارد! مشخص است كه او برنامه‌اي ندارد اما به همين صراحت نمي‌توان مدعي شد كه اطرافيان او هم برنامه انتخاباتي ندارند كه اگر اينچنين بود هر روز گفت‌وگو با رسانه‌ها را در دستور كار خود قرار نمي‌دادند. ديروز احمدي‌نژاد در بيانيه‌اي كه با نام روابط عمومي دفتر رئيس دولت‌هاي نهم و دهم منتشر شده آورده است: «اطلاع‌رساني دقيق، ‌صحيح و شفاف به افكار عمومي از اهميت و ضرورت ويژه‌اي برخوردار است زيرا متضمن مصالح و منافع ملي و برآمده ازيك خواست عمومي است و تصميم‌گيري عالمانه مردم براي سرنوشت خويش و كشور نيز بستگي تمام به رعايت اين مهم دارد.

با وجود اين اصل اساسي كه مبتني بر يك مطالبه ملي و قانوني است، متاسفانه شاهد تداوم انتساب برخي مطالب جعلي و خلاف واقع به دولت قبل و رئيس‌جمهوري سابق از سوي افراد و عناصر سياسي و همچنين انتشار بدون ملاحظه اينگونه مطالب در طيفي از رسانه‌هاي گروهي هستيم كه به نوبه خود به طرح درخواست‌هاي مكرر و بي‌شمار هموطنان عزيز جهت روشنگري و پاسخگويي به سياسيون حرفه‌اي و رسانه‌هاي نشر‌دهنده، انجاميده است.» و با اين مقدمه در چهار بند توضيح داد كه؛ «1- ظاهرا گروهي از رسانه‌ها و برخي از سياست‌ورزان در ايراد توهين، اتهام و افترا به دولت‌هاي نهم و دهم و به طور اخص رئيس‌جمهور سابق خود را مبسوط اليد مي‌دانند و آشكارا چنين به نظر مي‌رسد كه از يك مصونيت كامل براي تداوم اين رفتار ناهنجار نيز برخوردارند.» او مشخص نكرده كه منظورش از توهين و اتهام چيست. اگر افشای تخلفات نهاد رياست‌جمهوري است كه روز شنبه يكي از مديران آن بازداشت شد و اگر اتهام ديگري را مدنظر دارد مي‌تواند درباره آن موضوع اطلاع رسانی کنند.
 
چه كسي گفت برنامه دارد؟
 
در ادامه اين بيانيه آمده است: «2- همانطور كه پيش از اين و بارها تصريح شده است، دكتر احمدي‌نژاد هيچ برنامه انتخاباتي ندارند و از بيان هرگونه اظهارنظر درباره افراد و فهرست‌هاي انتخاباتي، پرهيز مي‌كنند. بنابراين انتظار مي‌رود رسانه‌هاي ارتباط جمعي و مدعيان سياست‌ورزي از انتساب نامزدهاي محترم انتخابات و برخي اقدامات و رفتارهاي سياسي به رئيس‌جمهوري سابق يا انعكاس مطالب غيرمستند به نقل از ايشان خودداري فرمايند.» بايد از تهيه‌كنندگان اين نامه سوال كرد كه چه گروه و حزبي مدعي فعاليت‌هاي انتخاباتي احمدي‌نژاد شده كه اكنون درصدد تكذيب آن هستند. اگر به باور نگارندگان اين بيانيه سفرهاي استاني احمدي‌نژاد به معناي تبليغات انتخاباتي است كه اين سفر براي انتخابات رياست‌جمهوري كاربرد دارد نه انتخابات مجلس! در غير اين صورت رفتاري از احمدي‌نژاد مشاهده نشده كه بتوان از آن برداشت انتخاباتي داشت. شايد نگارنده يا نگارندگان اين سطور برخی تخلفات دولتمردان دهم را مدنظر دارند و شايد مي‌خواهند با طرح موضوع انتخابات بر روي آنها سرپوشي بگذارند تا در اطلاع‌رساني پررنگ نشود چون فعاليت انتخاباتي احمدي‌نژاد محلي از اعراب ندارد كه به آن پرداخته شود.

 سكوت احمدي‌نژاد مورد بعدي است كه در اين بيانيه به آن تصريح شده و آمده است: «3- در احترام به ملت بزرگ ايران و جهت حفظ مصالح كشور، مشي و منش رئيس‌جمهوري سابق همچنان مبتني بر سكوت در برابر امور جاري و همچنين توهين‌ها و اتهامات گوناگون است و از پرداختن به هرگونه بحث و مجادله‌اي در اين زمينه اجتناب مي‌ورزند، بنابراين از اصحاب رسانه و عناصر سياسي انتظار مي‌رود كه از انتساب انگيزه‌هاي سياسي و انتخاباتي خود به دولت قبل و دكتر احمدي‌نژاد خودداري نمايند.» سوالی که مطرح می‌شود اینکه باید دربرابر عملکرد دولتي كه او رياست آن را برعهده داشته، سكوت كرد؟ آيا نگرانی احمدي‌نژاد جزو آن دسته‌ مسائلی است كه در لواي يك نامه خواسته به آن پايان داده شود؟ خوب بود ايشان به مناظره انتخاباتي سال 88 و آنچه درباره آيت‌ا... هاشمي و ناطق نوري بيان كرد مراجعه كند تا بیشتر معني اتهام‌زني را دريابد. در بند4 هم ذكر شده است كه «دكتر احمدي‌نژاد هيچ سخنگويي ندارند و بيان هرگونه مطالبي از سوي افراد مختلف به نقل از ايشان يا درباره رئيس‌جمهوري سابق، صرفا نظر شخصي خود آنان است.

به گزارش ارمان، در صورتي كه انتشار نظر دكتر احمدي‌نژاد، ضرورت پيدا كند، دفتر ايشان به صورت رسمي آن را به اطلاع عموم خواهد رساند.» مشخص است كه احمدي‌نژاد سخنگو ندارد و سكوت او اگر بخواهد بدبينانه تعبير شود را به دليل نوع عملکردش بايد ارزيابي كرد و اگر خوشبينانه اين سكوت تعريف شود به معناي اعتقادش به گذر زمان و از ياد رفتن بسياري از عملكردها در دولتش است. در نهايت افكار عمومي آگاه‌ است و درباره اهداف نگارش يك بيانيه يا نامه از سوي احمدي‌نژاد قضاوت خواهد کرد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۷
0
0
این آدم هشت سال مملکت را به قهقرا برده و الآن که می بیند در بین مردم وجهه ندارد با مظلوم نمایی میخواهند وی را تبرئه کنند. به امید روزی که این آدم مثل بابک زنجانی بخاطر خیانت به مملکت مورد محاکمه قرار گیرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین