کد خبر: ۳۳۵۵۱۴
تاریخ انتشار : ۱۸ آذر ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۸
مرد افغان که در شهرستان بوئین‌زهرا مرتکب جنایت شده بود و زوجی را کشته بود، به ‌دار آویخته شد.
آفتاب‌‌نیوز : ساعت ۱۹ روز چهاردهم اردیبهشت سال ۸۹، کارگر یک باغ در امیرآبادنو بوئین‌زهرا در تماس با پلیس از وقوع جنایت قتل خبر داد.

به گزارش روزنامه شرق، مرد افغان که در شهرستان بوئین‌زهرا مرتکب جنایت شده و زوجی را کشته بود، به ‌دار آویخته شد.  ساعت ۱۹ روز چهاردهم اردیبهشت سال ۸۹، کارگر یک باغ در امیرآبادنو بوئین‌زهرا در تماس با پلیس از وقوع جنایت قتل خبر داد.

تیم انتظامی و کشیک قضائی در بررسی‌ها دریافتند این باغ متعلق به فردی به نام «سیروس» است. مأموران در بازرسی از این باغ با جسد خونین صاحب باغ و کیاندخت همسر وی روبه‌رو شدند که به طرز فجیعی به قتل رسیده بودند.

 تحقیقات ضابطان قضائی گویای این مطلب بود که چند نفر از کارگران افغان قدیمی این باغ، ساعتی پیش در باغ بوده‌اند. همچنین مشخص شد این افراد خودروی مقتولان را نیز با خود برده‌اند. پیگیری و بررسی‌های لازم برای دستگیری متهمان آغاز شد که درنهایت با اقدامات شناسایی و ردیابی متهمان، دادمحمد و بسم‌ا...، نظرمحمد و نجیب در استان سمنان دستگیر شدند.

متهم ردیف اول در اظهارات خود اقرار کرد به صورت غیرقانونی وارد خاک ایران شده و در شرکت کشت و صنعت مشغول به کار بوده و در روز حادثه با زور وارد منزل ویلایی مقتول شده است.

متهم اقرار کرد شب حادثه از دیوار وارد باغ شده و همدستش در باغ را زده و وقتی مقتول برای بازکردن در رفته، متهم او را از پشت گرفته و به داخل ویلا برده است. مقتول در این شرایط، حساب مالی متهم ردیف اول را تسویه کرده ولی متهم پس از دریافت تمامی دارایی موجود مقتول به مبلغ سه‌میلیون و ۷۰۰‌هزار ریال، دست‌ها و دهان مقتول را بسته و در‌حالی‌که از همدستش خواسته از این کار فیلمبرداری کند، با میله‌ای آهنی بر سر مقتول زده و او را به حمام برده بود.

متهم در حمام با چاقو دو ضربه به سینه مقتول زده و پس از بستن در حمام به بیرون آمده و در داخل ویلا به سر همسر مقتول نیز ضربه‌ای وارد کرد و او را کشت. متهم اقرار کرد که در این هنگام وقتی صدای خرخر مقتول را از حمام شنیده، به آنجا رفته و چند ضربه چاقو به مقتول زده و گردنش را بریده و در ادامه با خودروی هیوندای مقتول به سمت هشتگرد رفته و در ادامه خودرو را در همان‌جا پارک کرده و برای خروج از کشور به سمت تهران و سپس مرزهای شرقی حرکت کرده بود.

حجت‌الاسلام صادقی نیارکی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قزوین درباره این پرونده خاطرنشان کرد: در بازرسی از وسایل شخصی دادمحمد سه تیغه چاقو و وسایل شخصی موردسرقت مرحومان کشف شد. وی اعلام کرد: پس از تکمیل پرونده، کیفرخواست متهمان صادر شد و پرونده برای بررسی در اختیار شعبه دوم کیفری استان قزوین قرار گرفت که متهم و وکیل مدافع وی به دفاع پرداختند ولی از آنجا که اظهارات آنها با شواهد و اسناد به‌دست‌آمده مطابقت نداشت، دادگاه رأی به محکومیت متهم ردیف اول صادر کرد.  حجت‌الاسلام صادقی‌نیارکی تأکید کرد: رأی صادره توسط شعبه ۱۶ دیوان‌عالی کشور بررسی شد که در نهایت حکم دادگاه مبنی بر دو بار قصاص نفس متهم، تأیید شد و اجرای آن نیز از سوی ریاست قوه قضائیه مورد‌موافقت قرار گرفت.

وی تأکید کرد: اجرای حکم قصاص دستور الهی است و در چنین پرونده‌هایی که سنگدلی و قساوت قلب موج می‌زند، قطع یقین اجرای حکم شرعی قصاص در چنین پرونده‌هایی نیز تأثیر بسزایی در ایجاد فضای آرامش در جامعه دارد.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین یادآور شد: رأی دادگاه سحرگاه دیروز در زندان مرکزی قزوین اجرا و متهم به‌دار مجازات آویخته شد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین