کد خبر: ۳۳۵۶۱۵
تاریخ انتشار : ۱۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۵
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی خواستار یاری پرندگان و حیوانات گرسنه در برف و سرما از سوی مردم با ریختن دان و علوفه به منظور حفاظت از گونه های زیستی شد.
آفتاب‌‌نیوز : حمید صالحی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به ریزش برف در اغلب مناطق و برودت هوا به ویژه در نقاط کوهستانی، وحوش با محدودیت منابع غذایی مواجه شده لذا به منظور دسترسی به علوفه و فرار از سرما به حاشیه روستاها و شهرها پناه می آورند.

وی گفت: از همه مردم طبیعت دوست به ویژه روستائیان و دامداران درخواست می شود ضمن پرهیز از اذیت و آزار وحوش هرگونه تخلف شکار و صید را با شماره 38675040 - 0511 به اداره کل یا ادارات حفاظت محیط زیست شهرستانها و پاسگاههای انتظامی اطلاع دهند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی افزود: همچنین روستائیان تدابیر امنیتی خاص را برای مراقبت از خود و دامها در نظر گرفته و ضمن توجه اکید به پرهیز از آسیب رسانی و دفع خشونت بار وحوش، مراتب را به سامانه 1540 و یا نزدیکترین پاسگاه محیطبانی اطلاع دهند.

وی ادامه داد: آنچه بر عهده ما است پرهیز از آسیب رسانی به وحوش گرسنه و در صورت امکان تغذیه آنان با علوفه های در اختیار دامداران در نقاط روستائی است.

صالحی گفت: همچنین در مناطق شهری هنگامی که برف درختان و سراسر معابر و خیابانها را می پوشاند کمی پسماند غذا پشت پنجره برای پرندگان گرسنه و سرگردان، زندگی آفرین است.

وی افزود: اداره کل محیط زیست خراسان رضوی نیز همزمان با آغاز فصل سرما اقدام به توزیع دان و علوفه در نقاط مختلف استان و مناطق تحت حفاظت کرده است.

محیط زیست خراسان رضوی دارای 281 گونه پرنده، 69 گونه خزنده، 80 گونه پستاندار، دو گونه دوزیست و 24 گونه ماهی است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین