کد خبر: ۳۳۵۶۳۴
تاریخ انتشار : ۱۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۹
پیام علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی توسط خادم قائمی، مدیر کل روابط عمومی این سازمان در همایش توسعه و تعالی اقتصاد در مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی قرائت شد.
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش خبرنگار ایسنا، در بخش‌هایی از این پیام ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن سالروز رحلت پیامبر (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) آمده است: امروز این حقیقت در بخش اعظمی از شهروندان ایرانی و مدیران کشور مطرح است که حفظ استقلال و تمامیت ارضی ایران به عنوان پرچمدار عزت امت اسلامی نیازمند مجاهدت اقشار مختلف ملت در عرصه‌های گوناگون است.

اگر در روزگاری جوانان دلاور این سرزمین با مجاهدت راه را بر دژخیمان سد نمودند امروز برای فرزندان برومند آن مجاهدان زمان مجاهدت دیگری فرا رسیده است و در این کارزار جدید وظیفه احیای عظمت ایران و بازآفرینی تمدن نوین اسلامی را به عهده داریم.

در بخش‌ دیگری از این پیام به تلاش‌های تاریخی ایرانیان در راه توسعه ملی کشورمان از زمان قاجار تا به امروز اشاره شده است.

به گزارش ایسنا، در ادامه پیام صالحی این طور آمده است: در حال حاضر در سایه هدایت مقام معظم رهبری و در پرتو تدابیر دکتر روحانی مجالی فراهم آمده تا شاهد آغاز مجاهدت عظیم ملی برای تحقق آرزوی بزرگ‌مان در جهت توسعه ملی کشور باشیم و بر آن هستیم با حفظ آرمان‌های دینی خود و تعامل سازنده با جهان و گسترش مناسبات منطقه‌ای و بین‌المللی این مهم را به راهبردی بنیادین تبدیل کنیم.

تحقق حرکت جهادی سرداران ما نیازمند مجاهدت دیگری است و وظیفه سنگینی بر عهده مدیرانی است که نگهبان میراث آن سرداران هستند و باید قدر این فرصت تاریخی را دانست . چون چشم پوشیدن بر واقعیات موجود و نادیده گرفتن تلاش‌ها برای تثبیت جایگاه ایران در منطقه و جهان گناهی نابخشودنی است.

امید است در پرتو همدلی و همزبانی ملی در عمل قدر این فرصت بی بدیل تاریخی را بدانیم و راه را بر اهریمن اختلاف سد نماییم.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین