کد خبر: ۳۳۵۶۶۹
تاریخ انتشار : ۱۸ آذر ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۹
گوشت‌خواری و گیاه‌خواری موضوعی است که بسیاری از مردم را درگیر خود می کند، اما این بار گیاه‌خواران با دلیل محکم تری برای دفاع از حقوق حیوانات دارند؛ نجات کره زمین از گرم شدن. این دلیل حتی یکی از معروف ترین سوپراستارهای را هم قانع کرد تا برای گیاهخواری تبلیغ کند.
آفتاب‌‌نیوز :
در فیلم نقشه فرار، صحنه ای وجود دارد که در آن آرنولد شوارتزنگر و سیلوستر استالونه در غذاخوری یک زندان فوق امنیتی با هم دعوا می کنند، آردونلد اولین ضربه را می زند و استالونه در مقابل زندانیان که فریاد می کشند به زمین می افتد.

پس از آن او از دوباره روی پاهایش می ایستد و مشتی به آرنولد می زند، ضربه او برای کسی که قبلا فیلم ترمیناتور را بازی کرده بود چیزی نبود و آرنولد در پاسخ به او گفت: "تو مثل یک گیاه‌خوار مشت می زنی "

دو روز پیش و در کنفرانس تغییرات اقلیم پاریس، آرنولد دوباره اظهارنظرهایی درباره گوشت کرد، اما با دیدگاهی متفاوت.

به گزارش خبرآنلاین؛ آرنولد، شهردار سابق کالیفرنیا، پس از سخنرانی اش در مصاحبه ای گفت که 28 درصد گازهای گلخانه‌ای حاصل کشاورزی متمرکز است پس در نتیجه "پیشنهاد خوبی" است که همه مردم با هم خوردن گوشت را قطع کنند و یا خوردن گوشت را به هفته ای یک یا دو بار برسانند: «خوشبختانه می دانیم که می توانیم با راه های دیگر هم پروتئین بگیریم.»

 ورود آرنولد به این بحث نشان داد گیاه‌خواران می توانند بایستند و مشت دیگری بزنند. نظر آرنولد در زمانی ارائه شده که متخصصان زیادی از ما می خواهند تا گیاه خوار شویم.

شواهد زیادی وجود دارد که مصرف گوشت فشار زیادی روی محیط زیست می گذارد، انرژی لازم برای تولید یک کیلوگرم پروتئین گوشت برابر با انرژی لازم برای تولید بین 3 تا 10 کیلوگرم پروتئین گیاهی است. سال پیش فائو گزارشی را منتشر کرد که طبق آن آلودگی ناشی از جنگلداری و شیلات در 50 سال اخیر دو برابر شده و تا سال 2050 هم 30 درصد دیگر افزایش خواهد یافت.

منشا بیشتر این آلودگی ها از کودهای ازت هستند، این آلودگی ها به دلیل از بین رفتن جنگل ها تشدید هم شده است.

این دعوت که دیگر از گوشت استفاده نکنیم، فقط برای نگرانی ناشی از تغییرات اقلیم نیست. یک بررسی جدید روی مقاومت آنتی بیوتیک ها نشان می دهد ویروس های قوی در استیک ها و گوشت های نیم پخت جان ها را در خطر می اندازد. این بررسی نشان می دهد استفاده از آنتیبیوتیک در کشاورزی " تحدیدی خطرناک برای بهداشت عمومی " است.

یک اقتصاد دان، می گوید مقدار آنتی بیوتیک هایی در کشاورزی امروز استفاده می شود " سرسام آور " است.

با تمام این هشدارها،‌تعداد گیاه‌خواران زمین بیش از پیش شده است؛ حتی در جمع بدنسازان هم پیدا می شوند آنهایی که روبه گیاه‌خواری آورده اند. یک بدنساز 41 ساله که سال گذشته مرد سال جهان شد، 10 ماهی است که به همراه نامزد بدن سازش، گیاه خوار شده اند.

او در این رابطه گفت: همه مشکلاتم ناپدید شدند، تعدار قلیایی من واقعا خوب است و دیگر احساس خستگی نکردم.

شاید شما نگران هستید که آیا یک رژیم غذایی بدون گوشت تمام نیاز های بدن شما را بر طرف می کند یا نه، برای همین آنا مگه، یک خبرنگار سلامت، 60 روز به طور آزمایشی گیاهخوار شد تا عواقب آن را ببیند. او که پس از آن برای همیشه گیاه‌خوار باقی ماند در آن مدت 6 کیلو وزن کم کرد، کلسترول خون او کاهش پیدا کرد و حجم عضلات او افزایش پیدا کرد.

او در رابطه آن 60 روز آزمایشی گفت: من فکر می کردم با تمام شدن آن 60 روز واقعا هوس استیک کنم ولی اینگونه نشد، من واقعا نمی خواهم یک شخص محیط زیستی گیاه خوار خسته کننده باشم ولی استدلال ها علیه گوشت خواری کاملا درست است.

اما برخی متخصصان در رابطه مزایای گوشت نخوردن کاملا قانع نشده اند، یکی از این افراد رئیس انجمن پزشکی انگلیس است که می گوید هیچگاه گیاه‌خوار نخواهد شد.

او در این رابطه گفت: من عاشق خوردن گوشت هستم، مهم این است که دقت کنید چه چیزی را می خورید؛ از کجا آمده و چگونه حاضر شده. گوشت قسمتی از یک رژیم غذایی عادی است. ده ها هزار سال است که انسان گوشت می خورد و این نمی تواند ناگهان برای ما بد باشد.

منبع: تلگراف/ 8 دسامبر 2015/ ترحمه: نیو صدر

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین