کد خبر: ۳۳۶۰۴۸
تاریخ انتشار : ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۹:۳۶
سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به بیانیه پایانی نشست سران شورای همکاری خلیج فارس در ریاض، جزایر ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک بخش جدایی ناپذیر سرزمین ایران خواند .
آفتاب‌‌نیوز :
به گزارش مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه، حسین جابرانصاری در واکنش به بیانیه پایانی نشست سران شورای همکاری خلیج فارس در ریاض، جزایر ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک را بخش جدایی ناپذیر سرزمین ایران دانست و تاکید کرد: تکرار ادعاهای بی اساس، تأثیری بر تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایران نداشته و موضعی غیر سازنده تلقی می شود.

جابرانصاری افزود: جمهوری اسلامی ایران با رد قاطعانه هرگونه اظهار نظر غیرمسئولانه درباره تمامیت ارضی خود، روابط مودت آمیز مبتنی بر عدم مداخله در امور داخلی، احترام به تمامیت ارضی و احترام متقابل با همسایگان را در اولویت سیاست های خود قرار داده و برای گسترش و تعمیق مناسبات دوستانه، بر اساس اصول فوق و در جهت رفع تهدیدات مشترک و حل معضلات منطقه ای از جمله تروریسم اعلام آمادگی می کند.

جمهوری اسلامی ایران همواره براین امر تاکید دارد که تکرار ادعاهای بی اساس در ارتباط با جزایر ایرانی یاد شده ، تأثیری بر حقایق تاریخی نداشته و مردود است.


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین