کد خبر: ۳۳۶۹۴۶
تاریخ انتشار : ۲۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۹:۴۰
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با اشاره به چرایی و چگونگی گنجاندن اصول مربوط به شوراها در قانون اساسی، گفت: بسیار امیدوار بودیم که افکار جامعه، به ویژه در روستاها و شهرها مورد توجه مسؤولان و مدیران قرار گیرد.
آفتاب‌‌نیوز :
سرویس سیاسی- آیت‌الله هاشمی رفسنجانی صبح امروز در دیدار جمعی از اعضای شورای عالی استان‌ها، تفکر شورایی را برخاسته از فرهنگ اصیل اسلامی دانست و با یادآوری صراحت‌های قرآنی، گفت: انجام امور، مخصوصاً مسایل مربوط به عموم مردم در جامعه، از طریق شورا، استفاده از خردجمعی است که کمتر اشتباه می‌کند.

به گزارش آفتاب، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان چرایی و چگونگی گنجاندن اصول مربوط به شوراها در قانون اساسی، به روند مذاکرات در مجلس خبرگان برای بررسی و تدوین قانون اساسی اشاره کرد و گفت: بسیار امیدوار بودیم که افکار جامعه، به ویژه در روستاها و شهرها مورد توجه مسؤولان و مدیران قرار گیرد.

وی، توجه به مسایل فرهنگی در برنامه‌ریزی‌ها و فعالیت‌های شورا را مورد تأکید قرار داد و گفت: فرهنگ در اسلام، محصول مجموعه اخلاقیات مردم در جامعه است که فضیلت‌هایش جامعه را به سعادت‌های دنیوی و اخروی می‌رساند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با ارائه تحلیلی از مظلومیت معارف حکومتی شیعه در طول تاریخ اسلام، انقلاب اسلامی را نقطه عطفی به عنوان حاکمیت تفکرات شیعی در جامعه دانست و گفت: شوراهای اسلامی در همه سطوح، این زمینه و ظرفیت را دارند که با تدوین یک منشور حکومتی، فرهنگی، را براساس اخلاقیات اسلامی تهیه، تبیین و اجرا کنند.

وی افزود: اگر فرهنگ اصیل اسلامی را بشناسیم و ترویج کنیم، جامعه ایرانی، الگو می‌شود و اگر به ظاهرسازی‌ها، اکتفا شود، انسان‌های جامعه براساس فطرت الهی، قانع نمی‌شوند.

در آغاز این دیدار، محمد محمدی، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای عالی استان‌ها، ضمن ارائه گزارشی از تعداد شورای عالی، روند انتخاب اعضا و ساختار تشکیلاتی درون سازمانی شورا، گفت: به عنوان نمایندگان بلافصل مردم که با آنها زندگی می‌کنیم، اعلام می‌کنیم همان گونه که انتخاب ما همزمان با انتخاب ریاست جمهوری یازدهم و پیروزی دولت تدبیر و امید بود، معتقدان و مروّجان فرهنگ اعتدال هستیم که پرچمدار آن در ایران اسلامی حضرت‌عالی بودید و هستید.

ایرج سلیمان‌زاده نیز به عنوان نائب رئیس شورای عالی استان‌ها گزارشی از برنامه‌ها و فعالیت‌های شورای عالی داد و به بیان دیدگاه‌های خویش در خصوص فعال‌تر کردن دامنه فعالیت‌های شورا پرداخت.

وی افزود: نیاز امروز جامعه در باب مسایل شورایی و شورایاوری از طریق قوای سه‌گانه است.

سلیمان‌زاده پیشنهاد داد که در راستای شناساندن جایگاه شورا و شورایان، بهتر است اعضای شورا در همه سطوح با مسؤولان عالی نظام دیدار داشته باشند تا برنامه‌ها براساس منویات رهبری نظام تنظیم شود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین