کد خبر: ۳۳۷۱۴۲
تاریخ انتشار : ۲۶ آذر ۱۳۹۴ - ۲۱:۰۵
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری گفت: بین 11 میلیون تا 14 میلیون نفر حاشیه نشین در کشور وجود دارد.
آفتاب‌‌نیوز :
سید ابوالفضل رضوی  افزود: دولت یازدهم در بخش توسعه طرح های اقتصادی روستایی برنامه هایی را در دست اجرا دارد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری تصریح کرد: با مشارکت مردم در روستاها و راه اندازی شرکت های تعاونی میتوان گام‌های موثری در رونق اقتصاد روستایی برداشت.

رضوی عنوان کرد: دولت به خانوارهای بین 25 خانوار تا 49 خانوار که حاضر به تشکیل شرکت تعاونی می شوند، هفت میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات خواهد داد.

وی ادامه داد: همچنین به تعاونی هایی با 50 تا 99 نفر عضو 10 میلیارد ریال و تعاونی های دارای 149 تا 200 نفر عضو 20 میلیارد ریال تسهیلات بانکی پرداخت می شود.از 200 خانوار به بالا 80 درصد تسهیلات به آنها تعلق خواهد گرفت.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری خاطر نشان کرد: هر یک از تعاونی های تولیدی مناطق روستایی باید بین 20 تا 30درصد از سرمایه مورد نیاز راه اندازی طرح خود را سهم آورده داشته باشند.

رضوی بیان کرد: کارمزد این تسهیلات 3 درصد بوده و بعد از یک سال تنفس پرداخت قسط آنها آغاز می شود.

وی اضافه کرد: نرخ بیکاری در روستاها به دلیل مهاجرت جوانان تحصیلکرده به شهرها کمتر از شهرها ست در صورتی این واقعیت ندارد.

آبرسانی به 7000روستا باتانکر
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری گفت: آبرسانی 7000 روستا در کشور با تانکر انجام می‌شود.

به گزارش ایسنا، احمد سید ابوالفضل رضوی همچنین در جمع خبرنگاران گچساران افزود: افزایش اعتبارات آبرسانی و توسعه مجتمع های آبرسانی از برنامه های اصلی دولت یازدهم برای رونق و آبادانی روستاهاست.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری تصریح کرد: در میان این روستاها سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، فارس و آذربایجان غربی بیشترین سهمیه آبرسانی را به خود اختصاص دادند.

رضوی با بیان اینکه 93درصد از تولیدات کشاورزی کشور در مناطق روستایی تولید می‌شود، گفت: بخش زیادی از زمین های کشاورزی در حاشیه شهرها قرار دارد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری اضافه کرد: حمایت از اشتغال و افزایش درآمد مناطق روستایی از برنامه های جدی دولت تدبیر و امید است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین