کد خبر: ۳۳۷۷۴۶
تاریخ انتشار : ۳۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۳
پس از شمارش 96 درصد آرای انتخابات سراسری روز یکشنبه اسپانیا، حزب حاکم مردمی پیروز انتخابات شد اما رای کافی برای تشکیل دولت کسب نکرد.
آفتاب‌‌نیوز : همانطوری که پیش بینی می شد ، چهار حزبی مردمی ، سوسیالیست ، شهروندان و پودموس که بیشترین شانس را برای پیروزی در انتخابات اسپانیا داشتند، هیچکدام رای کافی برای اکثریت مطلق با هدف مشخص شدن نخست وزیر و تشکیل دولت کسب نکردند.

درچنین سناریویی ، احزاب برای تشکیل دولت نیاز به ائتلاف با یکدیگر دارند اما به جز حزب مردمی ، سایر احزاب به صراحت اعلام کردند که به حزب دیگری ائتلاف نخواهد کرد. در نتیجه ، اسپانیا در حال حاضر با این نتایج، بدون دولت مانده است.

دراین راستا ، 36میلیون و510 هزار و 952 نفر اسپانیایی واجد شرایط برای تجدید 350 نماینده مجلس و 205 نماینده سنا به پای صندوق های رای فراخوانده شده بودند و72 درصد مردم در آن مشارکت داشتند که 3 درصد بیشتر از انتخابات چهارسال قبل است.

پس از شمارش آرا ، حزب مردمی 28.7 درصد ، حزب سوسیالیست 22.1 درصد ، پودموس 20.6 درصد و شهروندان 13.9 درصد رای به دست آوردند.

به گزارش ایرنا ،از مجموع 176 کرسی مجلس نمایندگان ، حزب مردمی 121 کرسی ، حزب سوسیالیست 93 کرسی ، پودموس 69 کرسی و شهروندان 39 کرسی را کسب کردند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین