کد خبر: ۳۳۸۱۳۵
تاریخ انتشار : ۰۲ دی ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۳
«امیر» و «محسن» پس از انتقال به اداره بیستم صراحتاً به صدها فقره سرقت رینگ و لاستیک اعتراف و در خصوص نحوه فروش اموال به خریداران اموال مسروقه عنوان کردند که دو عضو دیگر گروه ( نورالله و مهدی ) اقدام به فروش رینگ و لاستیک‌های مسروقه می‌کنند.
آفتاب‌‌نیوز : با تلاش مأموران آگاهی تهران بزرگ اعضای باند ۵ نفره سرقت رینگ و لاستیک خودروهای مدل بالا در پایتخت شناسایی و دستگیر شدند . مالباختگان می توانند برای دریافت اموال مسروقه به پلیس آگاهی مراجعه کنند

به گزارش مهر در پی افزایش وقوع سرقت لوازم و محتویات داخل خودرو، تیم ویژه‌ای در اداره بیستم پلیس آگاهی تهران بزرگ مسئولیت تشکیل و رسیدگی به این موضوع را جهت شناسایی و دستگیری سارقان  در دستور کار خود قرار داد.

با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان اداره بیستم با بررسی سوابق مجرمان  سابقه دار در زمینه سرقت لوازم خودرو اطلاع پیدا کردند که تعدادی از این مجرمان  که در سال‌های گذشته بارها به اتهام ارتکاب سرقت مرتبط با خودرو و داخل خودرو دستگیر و روانه زندان شدند، همگی با تأمین قرار قانونی از زندان آزاد شده‌اند.

باند سارقان رینگ و لاستیک تهران دستگیر شدند

شناسایی متهم سابقه دار


با توجه به آزادی مجرم سابقه دار به نام امیر ( ۳۶ ساله ) در خرداد سال جاری و احتمال مشارکت وی در سرقت‌های اخیر، وی تحت مراقبت‌های پلیسی قرار گرفت و مشخص شد که این فرد  سرکردگی گروه جدیدی از سارقان  لوازم خودرو به ویژه در خصوص رینگ و لاستیک را در اختیار داشته که این گروه به صورت گسترده در سطح شهر تهران اقدام به سرقت رینگ و لاستیک خودروهای کامیونت و نیسان می‌کنند.

در ادامه اقدامات پلیسی، سه عضو دیگر این گروه به نام‌های محسن ( ۴۰ ساله )، نورالله ( ۳۶ ساله ) و مهدی ( ۳۳ ساله – برادر نورالله ) نیز شناسایی و در ادامه مخفیگاه تمامی متهمان  در مناطق مختلف شهر تهران شناسایی شد.

دستگیری های سریالی

با شناسایی کلیه اعضای گروه سارقان، هماهنگی‌های لازم با مقام قضایی انجام و به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران ، دستور بازداشت کلیه اعضای گروه صادر شد.

کارآگاهان اداره بیستم در اولین مرحله از دستگیری متهمان ، با مراجعه به مخفیگاه سرکرده گروه ( امیر ) در محدوده میدان بهشت اقدام به دستگیری وی کردند.

در زمان دستگیری امیر، عضو دیگری از این گره سارقان  به نام محسن نیز در مخفیگاه این متهم حضور داشت که او نیز دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه متهمان  چندین حلقه رینگ و لاستیک مسروقه متعلق به خودروهای نیسان و ایسوز کشف شد.

«امیر» و «محسن» پس از انتقال به اداره بیستم صراحتاً به صدها فقره سرقت رینگ و لاستیک اعتراف و در خصوص نحوه فروش اموال به خریداران اموال مسروقه عنوان کردند که دو عضو دیگر گروه ( نورالله و مهدی ) اقدام به فروش رینگ و لاستیک‌های مسروقه می‌کنند.

با شناسایی محل تردد این دو متهم ( دو برادر ) در محدوده میدان مرکزی میوه و تره بار تهران، این دو متهم نیز با یک دستگاه خودرو پژو پارس دارای پلاک دارای سابقه سرقت از شهر ری دستگیر و به اداره بیستم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

آغاز فعالیت از سال ۹۰

در تحقیقات از «نورالله» و «مهدی» مشخص شد که با وجود دستگیری این گروه متهمان  در طول سال‌های گذشته، آنها گروه سرقت خود را از اوایل سال ۱۳۹۰ تشکیل داده و هر بار که اعضای گروه در پرونده‌های مختلف دستگیر و روانه زندان می‌شدند، آنها موقتاً دست از فعالیت خود برداشته و پس از آزادی مجدداً فعالیت خود را از سر می‌گرفتند.

این دو برادر در ادامه اعترافات خود عنوان داشتند که عمده اموال مسروقه را به شخصی به نام قهار در شهرستان بندر گز فروخته اند.

کارآگاهان اداره بیستم پس از اخذ نیابت قضایی به شهرستان بندر گز اعزام و اقدام به دستگیری «قهار » (۵۷ ساله) کرده و او را جهت انجام تحقیقات به اداره بیستم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.

ثبت شکایت در اداره آگاهی

سرهنگ صفدر جان پرور، معاون مبارزه با سرقت وسایط نقلیه پلیس آگاهی تهران بزرگ  با اعلام موفقیت کاراگاهان اداره پلیس آگاهی برای شناسایی و دستگیری همه اعضای باند سارقان سابقه دار به خبرنگار مهر  گفت : در ادامه رسیدگی به این پرونده تعداد ۱۰ مال خر و خریدار اموال مسروقه دیگر نیز که با این گروه از سارقان  همکاری داشتند شناسایی، در چندین عملیات مختلف دستگیر و به خرید اموال مسروقه از این گروه از سارقان  حرفه‌ای اعتراف کردند که از سوی مقام قضایی برای آنها قرار قانونی صادر شد.

معاون مبارزه با سرقت وسایط نقلیه پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به کشف ده ها حلقه رینگ و لاستیک متعلق به خودروهای نیسان، ایسوز، کامیونت و خاور از این گروه از سارقان  گفت: از کلیه مالباختگانی که از سال ۱۳۹۰ تا پایان آبان ۱۳۹۴ مورد سرقت رینگ و لاستیک‌های متعلق به خودروهای اعلامی قرار گرفتند دعوت می‌شود تا با به همراه داشتن سابقه شکایت خود به اداره بیستم پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه تا نسبت به تحویل اموال شده به آنها اقدام شود
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین