کد خبر: ۳۳۸۲۳۸
تاریخ انتشار : ۰۲ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۵
«دیمیتری پسکوف »سخنگوی رئیس جمهوری روسیه به دنبال تحریم های جدید آمریکا علیه 34شخصیت حقیقی و حقوقی روسی در ارتباط با مسائل اوکراین اعلام کرد کشورش این تحریم ها را بدون پاسخ نمی گذارد.
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش ایرنا، پسکوف روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت که پاسخ روسیه به تحریم های جدید آمریکا به صورت تدابیر اقتصادی خواهد بود.

سخنگوی رئیس جمهوری روسیه اعمال تحریم های جدید علیه کشورش را ادامه سیاست های ضد و نقیض و غیردوستانه آمریکا خواند و هشدار داد تداوم این سیاست تاثیر مخرب بر روابط دوجانبه خواهد گذاشت.

پسکوف گفت: در ابتدا پیشنهادها برای تحریم آمریکا مورد ارزیابی و تجزیه و تحلیل قرار می گیرد و پس از سنجش تدابیر و گزینه های تحریم این کشور اعمال خواهد شد.
وی ادامه داد: در چنین مواردی اصل اقدام متقابل حاکم است.

سخنگوی رئیس جمهوری روسیه در مورد وضع تحریم های جدید در مورد کشورش گفت: فقط می توانیم از این اقدام واشنگتن که بر خلاف عقل و منطق و نیاز دو کشور به همکاری انجام گرفت، ابراز تاسف کنیم.

پسکوف افزود: متاسفانه آمریکا سیاستی را انتخاب کرده که کاملا متناقض نیازهای موجود است.
وزارت خزانه داری آمریکا روز سه شنبه تحریم های جدیدی علیه 34شخصیت حقیقی و حقوقی روسیه در ارتباط با مسائل اوکراین اعمال کرد.

در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا در این رابطه اعلام شده اقدام امروز گامی در جهت حمایت از تلاش های آمریکا برای یافتن راه حلی دیپلماتیک برای بحران اوکراین است.

آمریکا در دو سال اخیر به بهانه اوکراین با همراه کردن اتحادیه اروپا با خود چند بسته تحریم های اقتصادی و مالی در مورد روسیه اعمال کرده است.

روسیه نیز سال گذشته در پاسخ به این اقدام ها واردات محصولات کشاورزی و برخی اقلام مواد غذایی را از کشورهای تحریم کننده خود منع کرد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین