کد خبر: ۳۳۸۲۵۴
تاریخ انتشار : ۰۲ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۳
دكتر شهيد زاده خبرداد:
رئيس هيئت مديره و مدير عامل بانك كشاورزي از فعاليت اين بانك به عنوان اولین حامی فناوری های نوین کشاورزی در کشورهای اسلامی خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش روابط عمومي و همكاري هاي بين الملل بانك كشاورزي، دكتر مرتضي شهيد زاد صبح روز چهارشنبه دوم دي ماه سال جاري در نشست خبري «اولين اجلاس توسعه و علوم و فناوري كشورهاي اسلامي» با اعلام اين خبر افزود: در اجراي برنامه هاي اين بانک براي همکاری با کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی و اولین اجلاس علوم و فناوری کشورهای اسلامی، پیشنهاد همکاری بانک کشاورزی و دبیرخانه توسعه علوم و فناوری کشورهای اسلامی مطرح شد و بانک تصمیم گرفت همسو با فعالیت های بین المللی خود، همکاری با کشورهای اسلامی را نیز در دستور کار قرار دهد.

 وي با اشاره به تشكيل جلسات مشترك با حضور نمایندگان دبیرخانه توسعه علوم و فنون کشورهای اسلامی و واحدهای مرتبط بانک افزود:بانک کشاورزی در نظر دارد به عنوان اولین حامی فناوری های نوین کشاورزی در کشورهای اسلامی فعالیت كند

دكتر شهيد زاده اضافه كرد: در در این ارتباط، مرکز حمایت از فناوری های نوین کشاورزی با حمایت بانک کشاورزی و همکاری مرکز تقریب مذاهب و دبیرخانه توسعه علوم و فناوری کشورهای اسلامی در بانک تاسیس خواهد شد.

مدير عامل بانك كشاورزي در تشريح فعالیت های این مرکز گفت:برگزاري همايش، دوره آموزشي و بازديد مطالعاتي،ارائه خدمات مشاوره اي و پشتيباني فني،حمایت از نوآوري در موضوعات مربوط به فناوری های نوین کشاورزی،انجام فعاليت هاي انتشاراتي و چند رسانه اي و تدوين دستورالعمل هاي فني و آموزشي جزو مهم ترين فعاليت هاي اين مركز به شمار مي آيد.

دكتر شهيد زاده در معرفي ديگر پيشنهادات و برنامه هاي مشترك با مرکز تقریب مذاهب و دبیرخانه توسعه علوم و فناوری کشورهای اسلامی اظهار داشت: بانک کشاورزی در نظر دارد طرح حمایت از کسب و کارهای نوپا در ایران و کشورهای اسلامی را به اجرا درآورد.

وي خاطر نشان كرد:تشکیل صندوق مشترک فناوری‌های نوین کشاورزی با مشارکت 57 کشور اسلامی عضو کنفرانس وحدت اسلامی نیز از دیگر اقدامات پیشنهادی است.

دكتر شهيد زاده  با تأكيد بر ضرورت ارتقاي سطح همکاری ها با کشورهای اسلامی تصريح كرد:تجربیات گرانبهای بانک کشاورزی در عرصه بین الملل و سوابق درخشان همکاری این بانک به عنوان یک بانک تخصصی و توسعه ای در بخش کشاورزی، با موسسات و سازمان های بین المللی معتبر، سبب شده تا امکان گسترش همکاری با سایر کشورهای دنیا  به ويژه کشورهای اسلامی در همه حال برای اين بانک فراهم باشد.

 وي افزود:این بانک در نظر دارد تا با تکیه بر تجربیات خود و با همکاری دبیرخانه توسعه علوم و فناوری در کشورهای اسلامی، نقش موثری در ارتقاي وجهه بین المللی نظام جمهوری اسلامی ایران ایفا کند و یاری رسان کشورهای اسلامی در حرکت به سوی توسعه پایدار و رشد فراگیر باشد.

دكتر شهيد زاده خاطر نشان كرد:  اتخاذ رویکرد جدید بین‌المللی با تاکید بر گسترش روابط بین‌المللي، تبادل دانش و فناوری های نوین ، ارتقاي سطح دانش تخصصی کارکنان، تعامل با سازمان های تخصصی و افزایش حضور بین‌المللی و همچنين افق جدیدی که متاثر از شرایط پساتحریم فراروی کشور قرار گرفته است  سبب شد تا بانک کشاورزی، به عنوان تنها بانك تخصصي در بخش کشاورزی و پيشرو در نوآوري و به كارگيري فناوري هاي نوين در صنعت بانكداري و خدمات مالي را در دستور كار قرار دهد.

وي گفت: بیش از یک دهه است كه بانکداری متمرکز (Core Banking) متعارف در دنیا منطبق بر بانکداری اسلامی و بدون ربا در بانك كشاورزي بومی‌سازی و اجرا شده است و اين بانك توانایی و آمادگی دارد که تجربیات خود را در اين زمينه منتقل كند.

بر اساس اين گزارش، «بیست ونهمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی» و «اولین اجلاس توسعه علوم و فناوری کشورهای اسلامی» با حضور دكتر مرتضي شهيد زاده رئيس هيئت مديره و مديرعامل بانك كشاورزي و دكتر محمد رضا گلرو رئيس دبير خانه توسعه علوم و فناوري كشورهاي اسلامي و معاون اجرايي و برنامه ريزي مجمع جهاني تقرب مذاهب اسلامي صبح روز چهارشنبه دوم دي ماه در بانك كشاورزي برگزار شد.

اين گزارش مي افزايد اين كنفرانس و اجلاس از  ششم تا هشتم دي ماه  1394 در تهران برگزار خواهد شد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین