کد خبر: ۳۳۸۴۸۷
تاریخ انتشار : ۰۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۰
جواد خیابانی گزارشگر ورزشی که برای حضور در مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرد می گوید:«مطمئن باشید که در مجلس خوابم نمی برد.»
آفتاب‌‌نیوز :
او که روز پنج شنبه و پس از ثبت نام با شعار"من نوکر شما هستم نه نماینده شما" پاسخگوی چند سوال در جمع خبرنگاران بود مثل گزارش هایش در فوتبال منحصر به فرد حرف زد و از برنامه هایش گفت:« من تا آخرین حد توانم برای گرفتن حق مردم شهرم تلاش خواهم کرد.کرج را ایران کوچک می نامند. کرج را پایتخت تمدن و تعاون و رفاه خواهم کرد.»

خیابانی درباره اینکه با این اتفاق، آیا دیگر گزارش نخواهد کرد هم این واکنش را نشان داد: «من رسانه رسانای مردم شهرم خواهم شد و بله صدای من همیشه از اعماق قلبم به فضای پاک سرزمینم خواهد رسید.شنونده ها زیادند.شنونده هایی که هر لحظه با مرام خود و شیوه پاک و با ایمان و اعتقاد خود، بهترین گوینده های این سرزمین هستند.من نوکری مردم را خواهم کرد.کما اینکه همیشه بوده ام.از آنها جدا نبوده نیستم و نخواهم شد. هر چند در این مدت باقیمانده تا انتخابات قرار نیست گزارش کنم. با این وجود نظر سازمان مهم است.»

این اتفاق در حالی افتاده است که جواد خیابانی که از حالا خودش را در مجلس می بیند در یکی از شبکه های مجازی و در گروهی که عضو آن است در جواب یکی از اعضا که نوشت بهروز افخمی درباره 4 سال حضورش در مجلس گفته بود با این سطحی که از سیاست بلدم در مجلس یا چرت زدم یا به فیلمنامه فرزند صبح و تختی فکر کردم این واکنش را نشان داد:«مطمئن باشید در مجلس چرت نمی زنم.»

در ادامه بحث هایی که دراین گروه اجتماعی می شد خیابانی درباره اقتصاد دولتی و اقتصاد خصوصی هم چند خطی نوست:«اقتصاد دولتي و اقتصاد خصوصي كداميك ؟ هيچكدام در ورزش ما نتيجه نداده است . دليل اصلي اين است كه كشورهاي توسعه نيافته و حتي كشورهاي در حال توسعه نياز به زيرساخت هاي مالي، تجهيزاتي ، فرهنگي ، اجتماعي و بنيان هاي اقتصادي دارند باشگاه هاي خصوصي در اين كشورها وابسته به ميلياردرها مي شوند .ميلياردرهايي كه به خاطر عدم توان و مقابله به مثل با بودجه دولتي بالاخره شكست مي خورند .ورزش ايران قبل از اينكه باشگاه هايش را به ثروتمندان بفروشد نياز به اين دارد كه بنگاه هاي اقتصادي - ورزشي در كشور تاسيس شود تا با كسب درآمدهاي مكفي بتوانند بودجه تيم هايشان را تامين كنند . گنج قارون هم كه داشته باشي روزي تمام مي شود و باشگاه و تيمت منحل يا ورشكسته مي شود . تيم هاي خصوصي بايد مكان ارتزاق و كسب درآمد يا فكر توليد محصول يا پديده هاي ورزشي را داشته باشند .ورزشگاه اختصاصي با بهره برداري از فضاهاي تجاري ، تفريحي و گردشگري . اولين راهي است كه ورزش ايران مي تواند طي كند . يك بنگاه ورزشي اقتصادي بايد ابتدا پول بسازد و كسب درآمد كند تا بتواند زندگي كند .در رديف باشگاه هاي دولتي هم چون هيچ حد ومرزي وجود ندارد لذا ولخرجي برخي تيم ها از كيسه دولت موجب ايجاد تورم در صحنه ورزش شده و عملا باشگاه هاي خصوصي را از بين مي برند .»

او در ادامه کشور روسیه را مثال زد و گفت که این کشور هم از نظر خودش کشوری توسعه یافته از نظر اقتصادی در ورزش نیست:« آنها المپيك زمستاني سوچي را برگزار كردند و در ٢٠١٨ جام جهاني را ميزباني مي كنند اما چون زيرساختهاي اجتماعي و تشكيلاتي را خيلي كمتر از فرانسه و آلمان و انگلستان و استراليا و .. دارند در فضاي قرض و وام و فشار اقتصادي گرفتار خواهند شد .البته پز خواهند داد. مسابقات را هم به نحوي خوب برگزار خواهند كرد اما توازن خرج و درآمدشان موجب آزارشان خواهد شد .فرانسه همين امشب مي تواند جام ملت ها را شروع كند ! آلمان همين فردا صبح مي تواند جام جهاني را برگزار كند !استراليا مي تواند در سال سه بار جام ملت هاي آسيا را به انجام برساند ..

اما كشورهاي در حال توسعه چون زيرساخت اصلي را نداشته و ندارند مجبور به هزينه هاي بيشتري هستند و همين اقتصادشان را نابود مي کند.»

به گزارش خبرآنلاین، در این گروه جواد خیابانی با سوالی مواجه شد که بدون شک بارها و بارها آن را تجربه کرده است.یک نفر از او پرسید از انی هجمه هایی که علیه شما استفاده می کنند ناراحت نمی شوید که او این واکنش را نشان داد:«اينها هجمه نيست عزيزم . من هر جمله و كلمه اي از مردم كشورم را دوست دارم . آنها بودند كه مرا به اينجا رساندند  و به همه آنها مديونم  اميوارم همه با هم مهربان تر بشویم.»
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین