کد خبر: ۳۳۸۶۷۴
تاریخ انتشار : ۰۵ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۶
آخرین قیمت‌ها از بازار محصولات پروتئینی نشان از افزایش نسبی قیمت‌ گوشت قرمز، کاهش قیمت گوشت مرغ و ثبات نرخ در بازار آبزیان دارد. همچنین در میان سایر اقلام پروتئینی قیمت تخم‌مرغ روند افزایشی پیدا کرده است.
آفتاب‌‌نیوز :
 در میان محصولات پروتئینی قیمت گوشت مرغ که در ماه‌های گذشته سیر صعودی داشت و در مقاطعی چون ماه رمضان به بیش از کیلویی 7000 تومان رسید در حال حاضر به طور متوسط بین 5500 تا 6000 تومان در مغازه‌های سطح شهر عرضه می‌شود و به گفته رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی، در حال حاضر 80 درصد مرغ‌های زنده بالای سه کیلوگرم وزن دارند و این در حالی است که با این افزایش وزن، ارزش غذایی مرغ نیز کاهش می‌یابد.

اما در میان محصولات پروتئینی، تخم مرغ با بیشترین افزایش قیمت طی روز‌های اخیر مواجه شده و بیش از چهار درصد افزایش قیمت داشته است؛ به گونه‌ای که قیمت هر دانه تخم مرغ که در هفته‌ها و ماه‌های اخیر بین 300 تا 350 تومان بود در حال حاضر حدود 400 تومان در مغازه‌ها فروخته می‌شود.

به گزارش ایسنا، گوشت قرمز نیز با شیبی ملایم، مقداری افزایش قیمت داشته است. در میان انواع گوشت قرمز هر کیلوگرم گوشت گوساله 33 هزار تومان، مخلوط گوسفند و گوساله 34 هزار تومان و گوشت گوسفندی ماهیچه 35 هزار تومان قیمت دارد.

البته در بازار محصولات پروتئینی، انواع ماهی با ثبات نسبی قیمت همراه بوده است. هر کیلوگرم ماهی قزل آلای پاک شده کیلویی 18 هزار تومان، ماهی حلوا سیاه 17 هزار تومان، ماهی کپور 12 هزار تومان و ماهی شوریده شکم خالی 12 هزار تومان فروخته می‌شود.

در میان سایر اقلام، هر کیلوگرم فیله گوسفندی 42 هزار تومان، فیله مرغ 11 هزار تومان، جگر مرغ کیلویی 5000 تومان، جگر گوسفندی 34 هزار تومان، گوشت بوقلمون 14 هزار تومان و فیله بوقلمون کیلویی 13 هزار تومان در بازار مصرف عرضه می شود.

انوع محصولات پروتئینیمتوسط قیمت
گوشت گوساله33 هزار تومان
گوشت گوسفندی ماهیچه35 هزار تومان
گوشت مخلوط گوسفند و گوساله34 هزار تومان
گوشت مرغ5800 تومان
فیله گوسفندی42 هزار تومان
فیله مرغ11 هزار تومان
گوشت بوقلمون14 هزار تومان
جگر مرغ5000 تومان
جگر گوسفندی34 هزار تومان
ماهی قزل آلا پاک شده18 هزار تومان
ماهی شوریده شکم خالی12 هزار تومان
ماهی حلوا سیاه17 هزار تومان
ماهی کپور12 هزار تومان
میگوی دریایی منجمد28 هزار تومان
تخم مرغ هر دانه400 تومان
فیله بوقلمون13 هزار تومان

انتهای پیام


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین