کد خبر: ۳۳۹۵۱۰
تاریخ انتشار : ۰۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۰
بیش از هزار فعال مدنی، روزنامه نگار و فعال سیاسی در نامه‌ای سرگشاده خطاب به رئیس جمهور ضمن دفاع از عملکرد از معاونت زنان ریاست جمهوری، خواستار دفاع وی از معاونت زنان در برابر حملات اقتدارگرایان شدند.
آفتاب‌‌نیوز :
متن این نامه سرگشاده به شرح زیر است: 

جناب آقای دکتر روحانی، ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام و احترام

چنانکه مستحضرید مردم ایران، خسته و آزرده از ادبیات زشت و زورمدارانه و بی‌اخلاقی‌های اقتدار‌گرایانه سیاسی دولت‌های نهم و دهم، از پیشنهادات و برنامه‌های توسعه‌مدار جنابعالی که با ادبیات حقوقی و رسا در قالب شعارهای زیبا بیان می‌‌شدند استقبال کردند. دولت تدبیر و توسعه در پرتو ادب و اخلاق توانست نور امیدی را برای تحقق آرزوهای دیرینه برابری‌خواهی و عدالت‌طلبی در قلب‌ها و اذهان هموطنان، بویژه زنان، بتاباند و امید و انتظاری که بر انگیختید شما را رئیس‌جمهور منتخب مردم کرد.

دقت حضرتعالی در انتخاب شایسته زن فرهیخته، توانمند و باتقوا، سرکار خانم شهیندخت مولاوردی، از  شناخت درست شما از فضای حاکم بر مطالبات معوق‌مانده زنان کشور حکایت می‌کرد.

تلاش‌های بی‌وقفه این بانوی درد آشنا در جهت شناساندن جایگاه و مطالبات زنان به دولت در داخل و برقراری اعتماد بین دولت و مسئولان و تثبیت منزلت و مقام والای زنان ایرانی در خارج و روابط فرهنگی بین‌الملل مورد تایید اکثریت زنان ایرانی است.

جناب رئیس‌جمهور، سخنرانی‌ها و نوشته‌های جنابعالی بیانگر این واقعیت است که شما نیز چون ما از صبوری و نجابت، قدرت مقاومت و تحمل زنان ایران‌زمین آگاهید، اما همه اینها که برشمردیم و می‌دانید و می‌دانیم دلیل آن نمی‌شود که از ظلم و ستم آشکار بر زنانی که در زیر‌مجموعه دولت کمر همت بر حل مسائل و مشکلات زنان بسته‌اند غافل بمانید. مباد روزی که از سر مصلحت‌انگاری در برابر ظلم آشکار خموش بمانیم و خموش بمانید.

جناب رئیس‌جمهور، ما سکوت دولت و بویژه شخص شما را در برابر هتاکی‌ها و ستم آشکار برخی جریانات و نشریات خشونت‌گرا و انحصار‌طلب بر خواهر‌مان، شهیندخت مولاوردی، جایز نمی‌دانیم و از شما مصرانه رسیدگی قانونی و پیگیری قضایی عاجل را در رابطه با این بی‌اخلاقی علیه دولت و مقام معاونت ریاست‌ جمهوری در دولت اعتدال و تدبیر داریم. ما همچنین انتظار داریم بیش از پیش پشتیبان برنامه‌های خانم مولاوردی در راستای استیفای حقوق و رفع تبعیض‌ها و بی‌عدالتی‌های موجود علیه زنان باشید، چرا که برقراری عدالت و اصلاح  کشور را در ایجاد زمینه‌های ایمن برای بالندگی و رشد زنان، که بیش از نیمی از جمعیت کشورند، موثر می‌دانیم.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین