کد خبر: ۳۳۹۸۶۱
تاریخ انتشار : ۱۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۹
بهنوش بختیاری در یک پست اینستاگرامی، از نویسنده‌ها و کتاب‌های محبوبش نوشت.
آفتاب‌‌نیوز :
بهنوش بختیاری، از هاروکی موراکامی را اولین نویسنده مورد علاقه‌اش نام برد و بعد از او محمود دولت آبادی ، گابریل گارسیا مارکز، گونتر گراس، سیمین دانشور، میلان کوندرا، جپمپا لاهیری، پل آستر...به عنوان نویسنده‌های مورد علاقه‌اش یاد کرد.

او «صد سال تنهایی» را به عنوان کتاب برگزیده ذهنش عنوان کرد و کتاب‌های انجیل و تورات و کتب ادیان مختلف را از در دسته‌ی کتابهای مورد علاقه‌اش طبقه‌بندی کرد.

بهنوش بختیاری، از اینکه فرصت کمی برای خواندن کتاب دارد، اظهار تاسف کرد و به مخاطبانش گفت اگر کتاب نخوانند مثل او ماشینی و بیات و سرد و دمده خواهند شد.

متن کامل نوشته او به این شرح است: «اگر از من بپرسی چهارمین نویسنده ای که در جهان دوس داری کیه؟؟میگم گونتر گراس نویسنده آلمانی...مسلما که اولیش موراکامی..دومی محمود دولت آبادی..سومین گابریل گارسیا مارکز..و پنجمین سیمین دانشور..ششمین میلان کوندرا..هفتمین جومپا لاهیری و هشتمین پل آستر..نهمین جعفر مدرس صادقی و دهمین اریک اما نوئل اشمیت و رولد دال و بهترین من رومن گاری با دو کتاب خداحافظ گاری کوپر و زندگی در پیش رو که دلمو برد..وهنوزم کتاب برگزیده ام در ذهنم صدسال تنهاییه که از پانزده تا بیست سالگیم باهاش زنده بودم و همینطور خواندن انجیل و تورات و کتب مربوط به ادیان مختلف..خیلی وقته متمرکز نیستم و کم کتاب میخونم...روزگاری وقت زیاد داشتم و هنوزم ته مانده تخیلات همون روزا رو برای این نصفه نیمه بازیگری و زندگیم به کار میگیرم..باقی فیلمها و لحظات همه پررررر.....بله..کتاب نخونی عین من ماشینی و بیات و سرد و خسته و دمده خواهی شد..یه مرحله ای ورای روشنفکریم البته هست که کتاب نخری چون بخاطرشون درختا قطع میشن. یاعلی.»

بهنوش بختیاری علاوه بر بازیگری، سردبیری ماهنامه‌ای به نام «دیده‌بان» را به عده دارد. 

بهنوش بختیاری: کتاب نخوانید عین من می‌شوید+تصویر
منبع: خبرآنلاین
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین