کد خبر: ۳۴۰۷۰۰
تاریخ انتشار : ۱۵ دی ۱۳۹۴ - ۰۰:۴۶
استاندار تهران با تاکید بر اینکه تامین امنیت سفارتخانه ها و کنسولگری ها وظیفه دولت میزبان است، گفت: حمله و تعرض به سفارت عربستان غیرمنطقی، نادرست و غیرقانونی است و ما ضمن محکوم کردن این اقدام با عاملان آن براساس قانون برخورد می کنیم.
آفتاب‌‌نیوز :
سیدحسین هاشمی عصر دوشنبه درحاشیه نشست شورای پدافند غیرعامل استان تهران در جمع خبرنگاران اظهارکرد: سفارتخانه هر کشور جزئی از خاک آن کشور محسوب می شود و حمله و تعرض به آن نه تنها مورد تایید نیست بلکه تلخ و محکوم است.

وی با اشاره به اینکه در زمان اعلام حکم ارتداد سلمان رشدی و حمایت برخی کشورها از وی نیز موضوع حمله به سفارتخانه برخی کشورها مطرح شده بود تصریح کرد: در آن زمان که رهبر معظم انقلاب در جایگاه رئیس جمهوری قرار داشتند اعلام کردند که تعرض به سفارتخانه کشورها معقول نیست و این حرکت را تقبیح کردند.

استاندار تهران شهادت آیت الله نمر باقر النمر را ضایعه بزرگ و دردناک برای جهان اسلام ذکر کرد و گفت: حساسیت و اعتراض مردم نسبت به شهادت آیت الله نمر طبیعی بود و درخواست های متعددی برای تجمع مقابل سفارت عربستان سعودی در روز 13دی ماه(یکشنبه) به استانداری تهران ارائه شد.

وی افزود: مجوزی برای تجمع مقابل سفارت عربستان داده نشد و اما اجازه داده شد در مکان های دیگر همچون میدان های فلسطین و امام حسین (ع) تجمع های اعتراضی برگزار شود.

استاندار تهران با اشاره به اتفاق های رخ داده در نیمه شب شنبه گذشته، گفت: حدود ساعت 22 و 40 دقیقه عده ای از معترضان در نزدیکی سفارتخانه عربستان حضور یافتند و باوجود تمهیدات اولیه پلیس، به سفارتخانه حمله کردند.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: رئیس جمهوری نیز به طور کامل این حرکت را محکوم کردند و امیدواریم دیگر شاهد چنین اتفاق هایی در کشور نباشیم.

* استان تهران در حوزه پدافند غیرعامل جزو سه استان برتر کشور است

استاندار تهران در ادامه به دستور کار جلسه شورای پدافند غیرعامل استان اشاره کرد و گفت: گزارشی از عملکرد اداره کل پدافند غیرعامل استان در این نشست ارایه شد.

وی با اشاره به اینکه سه موضوع مهم در این جلسه بررسی شد افزود: نقاط قوت و ضعف نخستین رزمایش پدافند پرتوی که آبان ماه گذشته در شهر تهران برگزار شد در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

هاشمی از برگزاری دومین رزمایش پدافند پرتوی شهر تهران در تابستان سال آینده خبر داد و گفت: قرار شد تا چارت سازمانی همراه با وظایف دستگاه های اجرایی در برگزاری این رزمایش مشخص و به منظور رفع نواقص قبلی، رفع شود.

استاندار تهران با اشاره به ارایه گزارش تخلیه و اسکان اضطراری شهروندان در زمان های خاص و بحرانی در این نشست یادآور شد: گزارش تکمیلی مهندس مشاور این طرح در این جلسه ارایه و قرار شد این گزارش برای بررسی و اعلام نظر برای دستگاه ای اجرایی مرتبط ارسال شود.

وی خاطرنشان کرد: معاونت عمرانی استانداری تهران هم قرار است اجرایی و عملیاتی بودن این گزارش را بررسی کند و حداکثر تا نشست بعدی شورای پدافند غیرعامل استان که اسفندماه سال جاری برگزار می شود، نظر خود را اعلام کند.

به گزارش ایرنا، هاشمی تاکید کرد: این موضوع یکی از مباحث اساسی و مهم شهر تهران است زیرا پیش بینی امکان جابه جایی و اسکان شهروندان تهرانی در زمان وقوع حوادث غیرمترقبه بسیار مهم است و نیازمند مطالعه دقیق و منطبق با واقعیت های پایتخت و شهرهای اطراف است.

استاندار تهران بررسی موضوع آنفلوآنزای انسانی و همچنین آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان را دستور کار دیگر شورای پدافند غیرعامل استان عنوان کرد و گفت: خوشبختانه در موضوع آنفلوآنزای انسانی برای استان نگرانی خاصی وجود ندارد و در این نشست گزارش اقدامات وزارت بهداشت و درمان و دانشگاه های علوم پزشکی استان برای پیشگیری و مقابله با این بیماری در تهران ارائه شد.

وی با تمجید از مدیریت خوب صورت گرفته برای کنترل و جلوگیری از شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان تهران تاکید کرد: فقط دو مورد شیوع این بیماری در مرغداری های استان گزارش شده بود که سریع شناسایی و مهار و کل مرغ های این مرغداری ها معدوم شدند ضمن اینکه تا شعاع 10 کیلومتری آن ها پاکسازی کامل صورت گرفت.

استاندار تهران یادآور شد: قرار شد در جلسه بعدی شورای پدافند غیرعامل استان تهران، برنامه های سال 95این حوزه بررسی و تصویب شود تا در سال آینده نسبت به امسال شاهد روند بهتری در این حوزه مهم استان باشیم.

هاشمی با بیان اینکه در همه حوزه های پدافند غیرعامل، استان تهران جزء سه استان برتر کشور انتخاب شده است افزود: نباید به این عملکرد قانع باشیم بلکه استان تهران نیاز دارد که هر روز نسبت به قبل در این حوزه بهتر باشد و ایمن سازی های لازم از سوی تمام دستگاه های اجرایی انجام شود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین