کد خبر: ۳۴۰۸۸۳
تاریخ انتشار : ۱۵ دی ۱۳۹۴ - ۱۷:۵۲
یک کارگزار بورس عنوان کرد
یک فعال بازار سرمایه با بیان اینکه خبر خاصی در بازار رخ نداده است، گفت: روند مثبت امروز به دلیل نزدیک شدن به زمان لغو تحریم‌ها و همچنین ارزندگی سهام شرکت‌ها است، اما سهامداران نباید در این شرایط هیجانی شوند.
آفتاب‌‌نیوز : حمیدرضا مهرآور- مدیر عامل کارگزاری بانک سامان – در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، در خصوص علت روند مثبت امروز بورس تهران گفت: در حال حاضر اتفاق و خبر خاصی در بازار رخ نداده و علت جو مثبت امروز به دلیل خوش بینی سهامداران از نزدیک شدن به زمان لغو تحریم‌ها و همچنین ورود سرمایه گذاران خارجی است.

وی افزود: در حال حاضر شتاب روند بورس غیر عادی است، زیرا بورس دو روز مبثت شده و در روز سوم منفی می شود. این در حالی است که بهتر است بورس رشد مداومی داشته و مسیر آهسته و پیوسته ای را طی کند، اما اکنون در خرید و فروش ها هیجانی عمل می شود.

این کارگزار بورس خطاب به سهامداران گفت:درست است که در شرایط فعلی قیمت سهام شرکتها بسیار ارزنده است و با توجه به روند نزولی بورس، قیمت ها کمتر از ارزش ذاتی خود معامله می شوند، اما پیشنهاد می کنیم که هیجانی عمل نکنید .

مهرآور اظهار کرد:بنابراین با توجه به کاهش قیمت نفت و گزارش های 9 ماهه شرکتها، اتفاق خاصی در بازار سرمایه رخ نداده و تنها ارزندگی سهم و قیمت‌های پایین شرکتها در کنار خوش بینی به لغو تحریم‌ها موجب روند مثبت شده است.

این فعال بازار سرمایه در پاسخ به این سوال که می توان گفت روند مثبت بورس آغاز شده است، گفت: در حال حاضر برای این اظهار نظر هنوز زود است و نمی توان گفت که نقدینگی در حال وارد شدن به بازار سرمایه است، زیرا اکنون سهامدارانی که در بازار فعال بودند در حال جابجایی سهام خود هستند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین