کد خبر: ۳۴۱۱۶۷
تاریخ انتشار : ۱۷ دی ۱۳۹۴ - ۰۰:۲۰
عراقی ها درادامه پاکسازی الانبار موفق شدند بیمارستان عمومی الرمادی ومسجدی در منطقه حدیثه را پاکسازی کرده ودر جریان بمباران مواضع داعش تعدادی ازفرماندهان این گروه را به هلاکت برسانند که به گفته منابع عراقی یکی از فرماندهان برجسته سعودی تبار داعش نیز در میان آنان است.
آفتاب‌‌نیوز :
نیروهای سازمان مبارزه با تروریسم عراق روز چهارشنبه در ادامه عملیات الانبار توانستند وارد بیمارستان عمومی الرمادی درشمال این شهر شوند و همچنین کار پاکسازی شهربازی الرمادی را نیز به پایان برسانند. 

در همین حال، واحدهایی از فرماندهی پلیس الانبار نیز مسجد بزرگی در منطقه بروانه از توابع حدیثه در غرب الرمادی را پاکسازی کردند. این مسجد مخفی گاه قناصه چی های داعش بود که از آنجا نیروهای عراقی را با اسلحه های پیشرفته و مدرن هدف می گرفتند.

به گزارش ایرنا، در همین حال ستوان سعود حرب العبیدی سخنگوی هنگ واکنش سریع نیروهای پلیس الانبار نیز به خبرگزاری المعلومه گفته است که جنگنده های عراقی درجریان بمباران یک کاروان از فرماندهان داعش ، تعدادی از آنان را به هلاکت رسانده اند که ابوعمر السعودی تبعه عربستان و از سرکردگان برجسته داعش نیز در میان کشته شدگان است. 

این کاروان داعش در صدد شکستن محاصره خانواده های این فرماندهان در منطقه السکران در ناحیه بروانه بوده اند.

تاکنون هلاکت دوهان الراوی وزیر دارایی داعش و نیز محمد المحلاوی مسئول نظامی این گروه تروریستی در مناطق غربی تحت کنترل داعش تایید شده است. 

همچنین تعداد زیادی از فرماندهان این گروه تروریستی به هلاکت رسیده اند که اسامی آنها هنوز فاش نشده است. 

داعش طی هفته های اخیر شکست های بزرگی را متحمل شده است و برخی ناظران و آگاهان سیاسی در عراق معتقدند که رفتارهای پرخاشگرانه و اقدامات شتاب زده سران سعودی بویژه در اعدام شیخ نمر باقر النمر روحانی عربستانی، بی ربط با این شکست ها نیست. 

آزادی الرمادی مرکز استان الانبار که حدود 10 روز پیش بطور کامل به کنترل نیروهای ارتش و مردمی و نیز عشایر منطقه درآمد، یکی از بزرگترین ناکامی های داعش در ماه های اخیر محسوب می شود. این گروه تروریستی در سوریه نیز همچنان زیر فشار شدید قرار دارد و هر روز مواضع بیشتری را از دست می دهد. 

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین