کد خبر: ۳۴۱۳۱۵
تاریخ انتشار : ۱۷ دی ۱۳۹۴ - ۲۳:۴۱
«میخاییل بوگدانف»معاون وزارت خارجه و نماینده رییس جمهوری روسیه درامورخاورمیانه و آفریقا ادعای کاخ سفید مبنی بر توافق به دست آمده در مورد کناره گیری بشار اسد از مقام ریاست جمهوری در سال 2017 را تکذیب کرد.
آفتاب‌‌نیوز :
بوگدانف روز پنجشنبه به خبرگزاری روسی اینترفاکس گفت: ممکن است طرف آمریکایی طرحی را تنظیم کرده است اما در نشست اخیر گروه حامیان سوریه در وین در مورد موضوع کناره گیری بشار اسد از قدرت توافقی صورت نگرفته است.

وی گفت: هیچ برنامه زمانی برای کناره گیری بشار اسد رئیس جمهوری سوریه از قدرت، تعیین نشده است.

به گزارش ایرنا، نماینده رییس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه و آفریقا خاطرنشان کرد: موضع اصولی روسیه درحل و فصل مساله سوریه شامل حل تمام مسایل این کشور از جمله تعیین سرنوشت دستگاه حکومت و رئیس جمهوری سوریه توسط مردم این کشور می شود.

وی ادامه داد : این امر در توافقات وین مورد تاکید قرار گرفته است.
رسانه های خبری روز چهارشنبه با استناد به یک سند داخلی کاخ سفید اعلام کردند که کناره گیری بشار اسد رییس جمهوری سوریه از قدرت برای ماه مارس سال 2017 برنامه ریزی شده است.

در این سند تاریخ روند حل و فصل سیاسی مساله سوریه مطابق با برنامه زمانی توافقات وین قید شده است.

مسکو بارها اعلام کرده است که فقط ملت سوریه حق تعیین سرنوشت خود را دارد و مداخله خارجی و به ویژه نسخه پیچی برای حل مسایل این کشور که شیوه معمول آمریکا و متحدان عربی غربی این کشور است مشکلی را در سوریه حل نمی کند.

روسیه در این رویکرد منطقی و مبتنی بر معیارهای بین المللی با ایران مواضع مشترک دارد و دو کشور با مداخله خارجی در امور داخلی سوریه مخالفت می کنند.

میخاییل بوگدانف نماینده رییس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه روز چهارشنبه در گفت و گوی تلفنی با حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه ضمن تاکید بر مواضع دو کشور در مساله سوریه از جمله تعیین سرنوشت آن توسط مردم این کشور بر ضرورت پایبندی طرف های سوری بر حل سیاسی بحران و طرد گروههای تروریستی در پیشبرد حل بحران سوریه تاکید کردند. 

نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه همچنین توافقات اخیر سیاسی درباره سوریه که در نشست های گروه بین المللی حمایت از سوریه حاصل شد را گامی رو به جلو توصیف و نقش جمهوری اسلامی ایران در تقویت روند سیاسی در منطقه را بارز دانست.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین