کد خبر: ۳۴۱۴۴۶
تاریخ انتشار : ۱۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۷
تعداد نظرات: ۱ نظر
آیت‌ا... سید حسن خمینی این روزها مانند آن روزها که مورد هجمه تندروها قرار می‌گرفت، سکوت کرده است.
آفتاب‌‌نیوز : آرمان نوشت: آیت‌ا... سید حسن خمینی این روزها مانند آن روزها که مورد هجمه تندروها قرار می‌گرفت، سکوت کرده است.

سكوتي كه ابتدا از امام خميني(ره) و سپس از اساتيدش آيات عظام وحيد خراساني، صافي گلپايگاني، مكارم شيرازي، جوادي‌آملي، موسوي اردبيلي، مظاهري اصفهاني و... آموخته است. سيدحسن خميني مانند آن روز كه مورد هجمه تندروها در حرم امام خميني(ره) قرار گرفت و براي هجمه‌گران دعا كرد امروز هم مانند آن روز، گذشت را سرلوحه كار خود قرار داده و در برابر آنچه نكرده و به او نسبت مي‌دهند مانند هميشه لبخندي آرام مي‌زند تا بگويد او يادگار امامي است كه اخلاق براي او در صدر همه موضوعات قرار داشت و اكنون نوبت اوست كه در برابر هجمه‌هايي كه به واسطه حضورش در انتخابات مجلس خبرگان به او وارد مي‌شود، سكوت کند؛ سکوتی که سرشار از ناگفته هاست.

هراس از حقيقت تنها تعريفي است که مي‌توان درباره رفتار و عملكرد اين روزهاي مخالفان خط اعتدالي كه امام خميني آموزگار آن بود، بيان كرد. حضور سيدحسن خميني به منزله نقطه پايان بر روزهاي خوش دلواپساني بود كه تصور مي‌كردند دلسوزاني مانند يادگار امام ورودي به انتخابات نخواهند داشت اما اكنون بدترين لحظه براي آنها زماني است كه با استقبال عظيم مردم از اين حضور مواجه مي‌شوند. در اين ميان دلواپسان در اتاق فكر خود، يك جمله آيت‌ا... سيدحسن خميني را در خاطر نداشتند؛ آنگاه كه روز ثبت‌نام گفت: «امام به ما آموختند براي حفظ و تحكيم اين انقلاب از همه‌چيز خود بگذریم و من نيز براي انقلاب از آبروي خود خواهم گذشت.» اين يعني هجمه‌ها و شايعاتي كه به طور حتم از سوي بدخواهان برنامه‌ريزي شده است، تاثيري بر تصميم يادگار امام نخواهد داشت.

پیش از مسائل عنوان شد که آيت‌ا... وحيد خراساني اجتهاد سيد حسن خميني را تاييد كرده و گفته است: «سيدحسن اميد آينده حوزه علميه است.» آيت‌ا... جوادي‌آملي از مراجع تقليد نیز درباره جايگاه علمي سيدحسن خميني مي‌گويد: «سيدحسن آقا از نظر فقهي در زمره علماي بزرگي است كه جلسات درس فقه و اصول را بسيار خوب و پربار برگزار مي‌كند و بنده ايشان را از هر حيث واجد شرايط مي‌دانم.» آيت‌ا... حاج شيخ عباس محفوظي از مراجع تقليد نیز ضمن تاكيد بر مراتب فقهي و اجتهادي سيدحسن خميني از كانديداتوري او براي مجلس خبرگان استقبال كرده است. آيت‌ا... سيدمصطفي محقق داماد نیز درباره اجتهاد سيدحسن خميني می‌گوید: نظر بنده درباره ايشان همان نظر اخوي است. آيت‌ا... سيدعلي محقق داماد از اساتيد حوزه علميه قم ضمن تجليل از شخصيت خانوادگي و علمي يادگار گرامي امام، سيدحسن خميني تاكيد كرد: «ايشان به رتبه اجتهاد و قدرت استنباط نائل آمده است.»
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۹
0
1
در آنروز چه زيبا و با متانت گفتند " تا بوده چنين بوده"
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین