کد خبر: ۳۴۱۵۲۳
تاریخ انتشار : ۱۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۹
هر کشوری که دارای قانون اساسی، انتخابات و یک سازوکار و نظام سیاسی است، از نظر ما مورد احترام است و نمی‌توان کشوری را به دلیل وسعت اندک یا جمعیت کم مورد انتقاد یا تمسخر قرار داد.
آفتاب‌‌نیوز : یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: حمله به سفارت عربستان، اسیدپاشی به سیاست خارجی در حال پیشرفت دولت روحانی و ضربه زدن به برجام بود.

به گزارش ایلنا، ابراهیم اصغرزاده  ضمن محکوم کردن حمله به سفارت عربستان ازسوی تندرو‌ها و نیروهای خودسر، گفت: حمله به سفارت عربستان یک فاجعه بود و می‌توان از آن به عنوان اسیدپاشی به سیاست خارجی جمهوری اسلامی و همچنین سیاست خارجی در حال پیشرفت دولت روحانی و ضربه زدن به برجام تعبیر کرد.

او ادامه داد: این افراد با حمله به سفارت عربستان دست به اقدامی ناشایست و به دور از اخلاق زدند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب خاطرنشان کرد: مردم در انتخابات اسفندماه، پاسخ روشنی به این اقدام تندرو‌ها در حمله به سفارت عربستان و ضربه‌زدن به برجام خواهند داد.

عضو شورای اول شهر تهران همچنین با انتقاد از برخورد برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی که اقدام به تمسخر ملت‌ها و کشورهای طرف دعوی می‌کنند، اعلام کرد: همه کشور‌ها فارغ از وسعت، ثروت، قدرت نظامی و غیرنظامی، میزان جمعیت و مسائلی از این دست، از یک رای در سازمان ملل برخوردارند و طبیعتاً ما به رای مثبت تمامی این کشور‌ها در سازمان ملل احتیاج داریم و کوچک یا بزرگ‌بودن کشور‌ها تاثیری در احترامی که باید برای آن‌ها قائل باشیم، ندارد.

او اضافه کرد: هر کشوری که دارای قانون اساسی، انتخابات و یک سازوکار و نظام سیاسی است، از نظر ما مورد احترام است و نمی‌توان کشوری را به دلیل وسعت اندک یا جمعیت کم مورد انتقاد یا تمسخر قرار داد.

اصغرزاده، فرآیندی که در سیاست خارجی ایران درخصوص تعامل با دنیا آغاز شده را اتفاقی ارزشمند دانست و گفت: نمی‌توان این فرآیند را متوقف کرد. عده‌ای که سعی در تلقین این مسئله دارند که برجام معادل ترکمانچای است، سعی در خلل وارد کردن به مسیر پیشرفت سیاست خارجی دارند اما مردم در کنار اولویت‌هایی که دارند، برای سیاست‌خارجی و اجرایی شدن برجام نیز جایگاه ویژه‌ای در نظر دارند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین