کد خبر: ۳۴۱۸۰۲
تاریخ انتشار : ۲۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۹
منطقه قطیف واقع در شرق عربستان دیروز شاهد تظاهرات گسترده در محکومیت جنایت اعدام شیخ نمر باقر النمر بود.
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی نبأ، این تظاهرات در چارچوب یک هفته اعتراضات عمومی در شهر العوامیه زادگاه شهید آیت الله نمر واقع در سواحل دریای خلیج فارس صورت گرفت.
شرکت کنندگان در این تظاهرات به طور یک صدا شعار مرگ بر آل سعود سر دادند و بسیاری از تظاهرکنندگان لباس سیاه بر تن داشتند.

مردم شرکت کننده در این راهپیمایی پرچم های سیاه و عکس شیخ نمر را به همراه سه شهید دیگر که به همراه آیت الله نمر به شهادت رسیدند، در دست داشتند.
به گفته شاهدان عینی این تظاهرات با آرامش پایان یافت.

یکی از ساکنان شهرک العوامیه در همین رابطه گفت: اوضاع در مقایسه با قبل از شهادت آیت الله نمر کاملا فرق کرده است.
وی پیش بینی کرد که جنایت اعدام منجر به ناآرامی های بیشتر در داخل عربستان شود.
از سوی دیگر جعفر النمر یکی از فعالان سیاسی در عربستان تاکید کرد: هیچکس نمی خواهد قطره خونی بر زمین ریخته شود. هیچکس خواهان خشونت نیست اما اکثر ساکنان استان القطیف عربستان بخاطر اعدام شیخ نمر به شدت خشمگین هستند.

شیخ «نمر باقر النمر» روحانی برجسته عربستانی روز شنبه 12 دی ماه اعدام شد.
شیخ نمر یکی از برجسته ترین زندانیان سیاسی عربستان است که در 23 مهر 1393 به اتهام انتقاد از حکومت عربستان به اعدام محکوم شده بود.

دادگاه تجدید نظر و دیوان عالی عربستان چندی پیش حکم اعدام شیخ نمر باقر النمر را تائید کردند که این مساله مورد اعتراض علما، اندیشمندان و سازمان های اسلامی و بین المللی قرار گرفت.
آیت الله شیخ نمر باقر النمر شخصیت برجسته دینی و سیاسی عربستان در افزایش آگاهی سیاسی و اجتماعی و مذهبی شیعیان این کشور نقش زیادی داشت.
وی به فعالیت های مسالمت آمیز شجاعانه سیاسی همراه با منطق و ایمان و دفاع از مظلومان و محرومان شهرت یافته بود و بهای مخالفت علنی و انتقاد از حکمرانی حکمرانان سعودی را پرداخت.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین