کد خبر: ۳۴۱۸۹۵
تاریخ انتشار : ۲۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۹
تعداد نظرات: ۶ نظر
انتقاد از لایحه شهرداری برای اخذ عوارض پل‌ها و تونل‌ها
این عضو شورای شهر در ارتباط با لایحه اخذ عوارض از پل‌ها و تونل‌ها و پس گرفتن آن از سوی شهرداری گفت: من جزو مخالفان این طرح بودم، زیرا این تونل و پل‌ها به نوعی از پول خود مردم و عوارضی که پیش از این داده‌اند؛ ساخته شده است.
آفتاب‌‌نیوز :
عضو شورای اسلامی شهر تهران به شهرداری هشدار داد که با طرح لایحه‌‌های غیرکارشناسی روی اعصاب مردم راه نرود.

به گزارش آفتاب، ابوالفضل قناعتی در گفت‌وگو با ایلنا در ارتباط با لایحه اخذ عوارض از  پل‌ها و تونل‌ها و پس گرفتن آن از سوی شهرداری گفت: من جزو مخالفان این طرح بودم، زیرا این تونل و پل‌ها به نوعی از پول خود مردم و عوارضی که پیش از این داده‌اند؛ ساخته شده است.

وی ادامه داد: درست است که عوارض پرداختی مردم برای این کار نبوده است، اما بالاخره هزینه‌ای که برای این پروژه شده؛ از پولی بوده که در قالب عوارض از مردم گرفته‌ایم.

این عضو شورای شهر افزود: اگر قرار بود؛ برای تونل و پل عوارضی دریافت شود، خوب بود که پیش از این برای آن فرهنگ سازی می‌شد و به مردم اطلاع می‌دادند که قرار است؛ برای آنها هزینه گرفته شود.

قناعتی گفت: همچنین ما محاسبه کردیم و به این نتیجه رسیدیم که هزینه دریافتی از مردم، با توجه به محاسبه هزینه‌های لازم برای فراهم کردن شرایط گرفتن عوارض مانند نصب دوربین و استخدام کارمندان جدید، رقم قابل توجهی نمی‌شود و عددی که به عنوان درآمد به دست می‌آید، ارزش راه رفتن روی اعصاب مردم را ندارد.

وی با اشاره به اینکه شهرداری در حال حاضر به دنبال درآمد پایدار است، اظهار کرد: اینگونه طرح‌ها می‌تواند؛ درآمد پایدار در شهر ایجاد کند، اما با وضع موجود این طرح به جز استرس دادن و عصبانی کردن مردم و ایجاد ترافیک در بخش‌های دیگر شهر نتیجه‌ای نداشت و به همین علت هم من مخالف آن بودم.

قناعتی ادامه داد: شهرداری لایحه‌ای را تدوین کرده است که از این پس این‌گونه پروژه‌های عمرانی را به صورت فاینانس یا شکل‌های دیگر به بخش خصوصی واگذار کند، تا بخش خصوصی این پروژه‌ها را اجرا و خودش هم به شکل عوارض پول آن را بگیرد.

وی گفت: این لایحه قرار بود که روز پیش در شورا مطرح شود، اما شهرداری فعلا این لایحه را پس گرفته است تا اصلاحاتی را بر روی آن انجام دهد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۶
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۱
0
3
با سلام
با عوارض گرفتن از پل ها و جاده های داخل شهری بدلیل استفاده از پول مردم و عوارض گرفته شده از مردم با توجه به اینکه شهر داری یک ارگان عمومی بوده و خصوص نمی باشد و با توجه به استرس واردشدن به مردم و ایجا د ترافیک در شهر و هدر دادن وقت مردم وسایر معضلات دیگر با آن مخالف بوده و خواهشمند است از دادن این ایده های خام که باعث نارضایتی مردم از مسئولین می شود همانند موضوع بالا و یا طرح زوج وفرد کردن خودروها جددا خوداری فرمائید
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۱
0
6
پاركبانهاي شهرداري هم تبديل به عوامل سود جويي و ايجاد ترافبك مضاعف و جنگ اعصاب براي مردم شده اند، چرا انها را حذف نميكنند؟
نكند منافع مالي كنترات كنندگان ارجح است؟
الی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۱
0
6
همین فرداست که شهرداری طرح ببره شورای شهر که مامور استخدام کنند تا دندون ها و ناخن های شهروندان رو چک کنند و ازشون پول بگیرند
اینم شد درآمد زایی؟؟
محمد
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۱
0
6
مگرشهرداری چقدرهزینه داردکه به پلهاوتونلهای داخل شهرهم رحم نمیکنداینهمه عوارض نوسازی وپسماند-عوارض سالانه ساختمانها وخودروها-فروش طرح ترافیک روزانه وسالانه-دریافتی پارکبانها وکلی درآمدهای فروش تراکم وغیره کفاف مخارج را نمی دهد؟اصلا چراشهرداری گزارش دخل وخرج به مردم نمی دهد؟
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۲۴ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۱
0
6
متاسفانه چند وقتی است رسم شده که هر که وهر سازمان ونهاد کم می اورد دست در جیب مردم میکند
وظاهرا دیواری کوتاه تر از دیوار مردم یافت نمیشود
همین مردمی که همه قدرت وثروت ...نتیجه فدار کاری وجانبازی وایثار انان است ...
-
واقعا چه مردم خوب ومهربان و صبور و ارام ومحترم ومتدین وایثار گر ومتاسفانه
در بین برخی مسئولین چه قدر ناشناسیها که میبینیم
وبدتر اینکه تصور میکنند مردم متوجه این رفتارها... نیستند ...
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۰۵ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۲
0
4
بالاخره یه روز صدای مردم درمیاد و اونوقت دیگه هیچکس جلودار مردم نخواهد بود
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین