کد خبر: ۳۴۱۹۷۸
تاریخ انتشار : ۲۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۵
وزیر اقتصاد و توسعه فناوری جمهوری اسلوونی از بازگشایی سفارت این کشور در تهران در ماه جاری میلادی (تا یازدهم بهمن ماه) خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :
سفارت جمهوری اسلوونی در تهران بیست و سوم اسفندماه 1391 به سبب «سیاست های ریاضت اقتصادی» این کشور بسته شد. 

«ازدراکوپوچیوالشک» دوشنبه در حاشیه دیدار با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در محل موزه ارتباطات به خبرنگاران گفت: گشایش سفارت جمهوری اسلوونی در تهران توسعه روابط اقتصادی و سیاسی بین دو کشور را تسهیل خواهد کرد. 

وی، به توافق هسته ای ایران و کشورهای موسوم به گروه 1+5 و رفع تحریم های ایران اشاره کرد و گفت: پایداری خوبی در توسعه روابط خارجی ایران ایجاد می شود که برای ادامه فعالیت های دوجانبه بسیار اطمینان بخش است. 

بر پایه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) که بیست و سوم تیرماه بین جمهوری اسلامی ایران و گروه 1+5 (انگلیس، فرانسه، آمریکا، روسیه و چین به همراه آلمان) با حضور اتحادیه اروپا نهایی شد، در ازای کاهش برخی فعالیت های اتمی تهران، تحریم های هسته ای علیه این کشور لغو خواهد شد.

ازدراکوپوچیوالشک بر ارتقای سطح همکاری های اقتصادی دو کشور که در این سال ها کاهش چشمگیری یافته بود تاکید کرد و افزود: هیات اقتصادی توانمندی به ایران آمده است تا زمینه توسعه همکاری دوجانبه را فراهم کند. 

وزیر اقتصاد و توسعه فناوری اسلوونی در صدر یک هیات تجاری- اقتصادی و بانکی یکشنبه برای سفری دوروزه به تهران آمد.

به گزارش ایرنا، بررسی مناسبات اقتصادی و تجاری دو کشور، راه های گسترش همکاری بویژه در بخش گردشگری، انرژی، ارتباطات، خودرو، کشاورزی، محیط زیست، امور زیرساختی، ترانزیت و کشتیرانی و...، سرمایه گذاری مشترک، تبادل دانش فنی و اجرای طرح های مشترک از زمینه های مورد بحث در دیدارهای هیات اسلوونیایی بود.

افزون بر امضای یادداشت تفاهم همکاری های اقتصادی، برنامه هایی مانند برگزاری همایش مشترک بازرگانان و مدیران موسسه های تجاری و صنعتی ایران و اسلوونی و گشایش دفتر نمایندگی چهار شرکت بزرگ اسلوونیایی در تهران برای این هیات در نظر گرفته شده بود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین