کد خبر: ۳۴۲۰۲۰
تاریخ انتشار : ۲۱ دی ۱۳۹۴ - ۲۲:۱۳
غائله گروگانگیری تروریست ها درشرق بغداد درشامگاه دوشنبه سرانجام خاتمه یافت وبه گفته پلیس ومقامات رسمی عراق، کلیه گروگانگیرها کشته شده وگروگان های گرفتار شده درمجتمع تجاری الجوهره درمنطقه بغداد الجدیده آزاد شدند.
آفتاب‌‌نیوز :
 آخرین آماراعلام شده تلفات درگیری های طولانی مدت دوشنبه شب 10 کشته و 22 زخمی است که منابع پیش بینی می کنند که این آمار افزایش نیز یابد.

استمرار شلیک های مکرر با انواع سلاح درغروب دوشنبه اهالی مناطق وسیعی ازپایتخت عراق را درمناطق شرقی وجنوب شرقی، نگران کرد. 

نیروهای ویژه سازمان مبارزه با تروریسم عراق ویگان های دیگری ازنیروهای امنیتی به سرعت به کمک نیروهای حاضر درمنطقه آمدند وکلیه مناطق ومبادی ورودی آن را بستند. 

همزمان محمد سالم الغبان وزیر کشور، حاکم الزاملی رئیس کمیسیون امنیت ودفاع وهمچنین فرمانده عملیات بغداد نیز خود را به منطقه درگیری رساندند. 

نیروهای امنیتی عراق دراقدام پیش دستانه ووجود احتمال حملات مشابه، خیابان های زیونه و بازارمنطقه جمیله درشهرک صدر درشرق بغداد را نیز به محاصره درآورده و مسدود کردند. 

هنوز انگیزه واقعی افراد مسلح ناشناس ازحمله به منطقه تجاری بغداد الجدیده مشخص نیست و جزییات بیشتری اعلام نشده است، با این حال مقامات امنیتی بغداد گفته اند که اوضاع را بطور کامل درکنترل دارند ومجتمع تجاری را نیزبطور کامل پاکسازی کرده اند. 

پیش از این اسوشیتدپرس ازبغداد گزارش داده بود که مهاجمان مسلح با ورود به داخل این مرکز خرید، شماری را که بین 50 تا 75 تن تخمین زده می شود، به گروگان گرفته بودند. 

به گفته اسوشیتدپرس، دستکم 3 مامور پلیس تاکنون در این حادثه تروریستی جان خود را از دست داده اند. 

به گزارش ایرنا،با اینکه هنوز هیچکس مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است، اما اغلب گروه تروریستی داعش به مسلمانان عراق و به ویژه اکثریت شیعه این کشور حمله می کند. 

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین