کد خبر: ۳۴۲۰۲۹
تاریخ انتشار : ۲۱ دی ۱۳۹۴ - ۲۳:۰۱
در دیدار با نخست وزیر سوریه
«عبدالرضا رحمانی فضلی» وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: آمریکایی ها در منطقه و درهیچ جبهه ای پیروز نشده اند و تحولات منطقه به سود محور مقاومت و از جمله سوریه پیش می رود و مقاومت آنها به ثمر نشسته و پیروزی نزدیک است.
آفتاب‌‌نیوز :
رحمانی فضلی روز دوشنبه در دیدار با « وائل الحلقی » نخست وزیر سوریه خاطرنشان کرد: کشورهای اروپائی هم به حقیقت استقامت مردم و دولت سوریه پی برده اند و به آن اعتراف می کنند هر چند در سیاست های کلی دنباله رو واشنگتن هستند.

وی در این دیدار که محمد ابراهیم الشعار وزیر کشور سوریه، محمدرضا شیبانی سفیر ایران در سوریه و اعضای هیات ایرانی حضور داستند، اظهارداشت:ضرورت تقویت همکاری ها و مناسبات در همه زمینه ها بین سوریه و ایران مورد تاکید ، تایید و پشتیبانی مقامات ارشد به ویژه حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب ، دکتر روحانی و آقای بشار اسد رئیسان جمهور و دولت ها و مجالس دو کشور قرار دارد.

رئیس شورای امنیت کشور تصریح کرد:ایران ، سوریه، عراق ویمن و دیگر کشورهای اسلامی دشمنان مشترکی دارند که در راس آنها آمریکا و رژِیم صهیونیستی هستند و برخی از کشورهای منطقه با آنها همراهی می کنند.

رحمانی فضلی گفت:این وضعیت هزینه های زیادی را در عرصه های اقتصادی ، انسانی و تاسیسات و زیرساخت ها به کشورهای جهان اسلام وارد کرده است.

وزیر کشور ایران درعین حال افزود: این وضعیت ، خیرها و خوبی هائی را هم به همراه داشته است که از جمله آنها شناخت بهتر دوستان و دشمنان و درک ضرورت یکپارچگی ، انسجام و وحدت دنیای اسلام است.

وی خاطرنشان کرد:تجربه های خوبی را در جنگ های تحمیلی و تحریم ها آموخته ایم و بالاترین آن مقاومت و استقامت و توکل به خداوند است تا جائی که توانسته ایم دشمنان را پای میز مذاکره بکشانیم و آنها راهی فراروی خود به جز مذاکره ندیده اند.

رئیس شورای امنیت کشور تصریح کرد:مقاومت و استقامت ملت و دولت سوریه در حال نتیجه دادن است و دولت هائی که فکر می کردند در مدتی کوتاه می توانند سوریه را ساقط کنند، اکنون تسلیم شده و با پذیرش شکست نشستن پشت میز مذاکره را پذیرفته اند.

رحمانی فضلی تاکید کرد:نه فقط برمبنای نظریه های راهبردی و تفکرهای سیاسی بلکه براساس باورها و اعتقادها معتقدیم که باید به دولت و ملت سوریه کمک کنیم.

وزیر کشور ایران با بیان این که دولت و ملت سوریه باید برای بازسازی کشورشان آماده باشند و ما هم آمادگی مشارکت داریم، اظهارداشت:جنگ های علیه عراق، سوریه و یمن خیرها و برکات دیگری هم داشته و آن اتحاد شیعه و اهل سنت است در حالی که دشمنان درصدد ایجاد منازعه و درگیری ها بین آنها هستند.

وی با بیان این که کشته شدن سنی و شیعه برای دشمنان اهمیتی ندارد و تنها به منافع خود از ایجاد اختلاف و درگیری بین مسلمانان فکر می کنند، گفت: یکی از عبرت های جنگ این است که باید برای ایجاد انسجام و وحدت کشورها ، ملت ها و فرقه های اسلامی تلاش کنیم و الیته شامل تکفیری ها و وهابی ها و دیگر فرقه های جعلی و ساختگی نمی شود.

رئیس شورای امنیت کشور با بیان این که نباید از دشمنان غافل بود، نسبت به ادامه توطئه ها و شیطنت های دشمنان شکست خورده مانند آمریکا و رژیم صهیونیستی و عربستان بعداز ناکامی ها و چالش ها هشدار داد و افزود: عربستان در داخل دچار مشکلات زیادی است و به همین دلیل درصدد فرافکنی می باشد.

وزیر کشورجمهوری اسلامی ایران صبح دوشنبه در راس هیاتی و در پاسخ به دعوت رسمی همتای سوری خود ، با هدف تعمیق روابط دو جانبه وارد سوریه شد.

رحمانی فضلی در فرودگاه بین المللی دمشق از سوی همتای سوری خود و محمدرضا شیبانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه مورد استقبال رسمی قرار گرفت.

در این سفر دو روزه که قرار است درباره اجرایی کردن یادداشت تفاهم همکاری های بین وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران و وزارت کشور جمهوری عربی سوریه مذاکره شود، رحمانی فضلی با مقامات ارشد سوریه دیدار و گفت وگو می کند.

به گزارش ایرنا، محمد الشعار وزیر کشور سوریه اول تیر ماه امسال در سفر به تهران با رحمانی فضلی وزیر کشور و تعدادی از مقامات عالیرتبه ایران دیدار و در جریان این سفر یادداشت تفاهم همکاری های امنیتی و انتظامی دو وزارتخانه در زمینه مبارزه با جرائم تروریستی و سازمان یافته، مبارزه با مواد مخدر و روانگردان ها و همکاری های پلیسی به امضای رحمانی فضلی و الشعار رسید.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین