کد خبر: ۳۴۲۱۸۹
تاریخ انتشار : ۲۲ دی ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۱
عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران به ارائه گزارشی درباره بررسی معضلات بحرانی رود دره دربند پرداخت و اظهار داشت: رود دره دربند را به عنوان یکی از معضلات شهر در کمیسیون شهرسازی بررسی کردیم.
آفتاب‌‌نیوز :
محمدمهدی تندگویان در دویست و بیست و ششمین جلسه علنی شورای شهر تهران دربند را محله هرندی پولدارهای تهران دانست و ادامه داد: رستوران‌های موجود در این محدوده به پاتوق‌هایی تبدیل شده که در آنها به راحتی مواد الکلی و مخدر عرضه می‌شود.

عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران با بیان اینکه حتی از بنده برای حضور در این رستوران‌ها دعوت کردند، تصریح کرد: در این محدوده معضلات فرهنگی و اجتماعی حادی به ویژه در شش ماه نخست سال وجود دارد. علاوه بر این ساخت و سازهای بی رویه و عدم رعایت مسائل بهداشتی در رستوران‌ها نیز مشاهده می‌شود.

وی با بیان اینکه در رود دره دربند یا پس قلعه 100 خانوار و 1000 نفر جمعیت وجود دارد، افزود: در این محدوده شغل خاصی وجود ندارد و اکثر ساکنان آن در حدود 80 رستوران موجود مشغول به کار هستند. از این رو رسیدگی به این روستا نیز جزو درخواست‌های ماست چراکه هیچگونه امکانات بهداشتی، درمانی و ساختاری در آن وجود ندارد.

تندگویان گفت: فاضلاب همه رستوران‌ها وارد رودخانه می‌شود و از همین آب غیر بهداشتی برای پخت و پز و شست وشوی ظروف در رستوران‌ها استفاده می‌شود. علاوه بر این وضعیت، شاهد احداث کنسول‌هایی هستیم که مقررات ساختمانی در آنها لحاظ نمی‌شود و با کوچکترین رانش زمین تخریب می‌شوند.

وی ادامه داد: علاوه بر سکونتگاه‌های غیرقانونی قابل توجه، کافه‌های غیرقانونی بسیاری در این روستا وجود دارد که عمده آنها به کوه تعرض کرده و موجب تخریب منابع عمومی و طبیعی شده‌اند.

عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران با اشاره به ترافیک سنگین تجریش تا دربند، تصریح کرد: چهار پارکینگ طبقاتی در این محدوده وجود دارد که نمیدانم علت فعال نشدن آنها چیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر؛ وی در ادامه گفت: چند راه حل برای رفع مشکلات مذکور وجود دارد. نخست رویکرد بولدوزری که بر اساس آن همه کافه و رستوران‌های متخلف را تخریب و آن محدوده را احیا کنیم. راه دیگر، توانمندسازی منطقه است زیرا معتقدیم نباید قابلیت تفرجگاهی منطقه از بین برود.

وی افزود: سایر راهکارها از جمله افزایش نظارت شبانه در طول مسیر و افزایش میزان خدمات رسانی و غیره به رؤسای کمیسیون‌های شورا ارائه خواهد شد.

اقبال شاکری، رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران نیز در ادامه گزارش تندگویان، با بیان اینکه باید تکلیف این موضوعات یکبار برای همیشه روشن شود، گفت: مگر شهرداری و نیروی انتظامی در این بخش وجود ندارد؟ آنها بودجه دریافت می‌کنند که به وظایفشان عمل کنند.

وی افزود: وقتی دانشگاه‌های آزاد و علمی کاربردی در این نقاط اقدام به ساخت و ساز می‌کنند، طبیعی است که ساکنان این بخش بتوانند با الاغ میلگرد به روستای خود انتقال دهند!

وی با تأکید بر اینکه هزینه تخلفات بسیار پایین است، ادامه داد: تصرفات غیرقانونی مهمترین موضوع رود دره هاست، بنابراین باید ارائه مطالعات رود دره دربند از سوی شهرداری نیز به شورای شهر ارائه شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین